TalTechis toimunud Rööpameistri võistlusel osales kokku 13 võistkonda, kusjuures 10 nendest moodustasid gümnasistid. Ülejäänud kolme tiimi liikmed olid TalTechi inseneritudengid. Meeskondade ülesanne oli viie tunni jooksul luua oma visioon raudteest ning ehitada kavandite järgi raudteemakett. See pidi olema realistlik, sisaldama ökodukti ning minema mööda takistustest, mis võivad ka reaalses elus raudtee ehitusel esineda.

Rööpameister 2024 võidutöö
Rööpameister 2024 võidutöö. Foto: Siim Neštšadim

Võitjaks kuulutati TalTechi inseneriteaduskonna üliõpilaskogu liikmetest koosnenud võistkond. Nende maketil liikus rong teistest paremini ning ettenähtud elemendid olid hästi ehitatud. Nende töö puhul paistis silma ka eritasandiline kurv, mis oli võrreldes teiste võistlustöödega ainulaadne.

Kõige keerulisemaks osutusidki võistkondadele raudtee pöörakud (kurvid), millega tuli minna mööda takistustest. Samuti oli probleeme sillaületustega, sest kaldenurk oli vale ning rong ei saanud sillast üle.

Kokkuvõttes hindasid kohtunikud võistluse kordaläinuks ning nende hinnangul oli näha, et noori raudtee valdkond köidab. Järgmine Rööpameistri võistlus on juba aasta pärast.