Rahvusringhäälingu noortesaate Nova saatejuht Gustav Kõrvits käis hiljuti uurimas, mida tehakse TalTechi tehnotrennilaagris. Külastati nii patarei meisterdamise töötuba, animatsiooni tegemise töötuba ja palju muud.

TalTechi tehnotrennilaager_Nova
Kaader saatest Nova: noored TalTechi tehnotrennilaagri puidu töötoas

Neli päeva kestvas linnalaagris tutvutakse erinevate laboritega ning osaletakse põnevates töötubades. Laager annab noortele võimaluse tutvuda uute inimestega, saada uusi oskusi ning treenida keha. TalTechi lektorite ja tudengite juhendamisel õpitakse programmeerimist, eksperimenteeritakse erinevate katsetega, pannakse proovile robotid ja palju muud. Kogenud treeneri käe all saavad õpilased ka tunda rõõmu füüsilistest pingutustest ja liikumisest. Linnalaagrid toimuvad koolivaheaegadel. Laager on mõeldud 3.–6. klassi noortele.

Vaata saadet siit.