Tallinna Tehnikaülikool

Reedel, 4. oktoobril toimus Kuressaare Raekojas Saaremaa valla ja Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) vahelise koostöölepingu allkirjastamine, mille eesmärgiks on panna alus meretoorme väärindamise õppe- ja teadusarendustegevuse edendamisele Saaremaal.

„Senine koostöö Saaremaaga on olnud edukas – väikelaevaehituse eriala ja teadusuuringud on hoo sisse saanud,“ ütles Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo. „Koostöös kohalike ettevõtjate ja vallaga on nüüd kavandamisel meretoorme väärindamisega seotud arendustöö ja sellega seotud õppetöö. TalTechil oleks hea meel sel moel aidata kaasa nn sinimajanduse arengusse Saaremaal,“ rääkis ta.

Lepingu kohaselt töötab ülikool Saaremaal välja meretoorme väärindamise õppemooduli ning teeb vajalikud ettevalmistused õppe- ja teadusarenduslabori avamiseks hiljemalt septembriks 2021. Vald aga tagab õppetegevuse ettevalmistamiseks taotlemisõiguse maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmesse.

Saaremaa vallavanema Madis Kallase sõnul on kõrghariduse andmine Saaremaal juba pikki aastaid olnud meie saare lahutamatuks osaks. „Samas peab pidevalt otsima uusi võimalike suundi üliõpilaste arvu kasvatamiseks ja seda just läbi Saaremaale sobilike erialade. Siinkohal on meretoorme väärindamine kindlasti Saaremaale väga hästi sobilik suund – lisaks laevaehitusele, mida vald juba varasemalt on toetanud,“ toonitab vallavanem. „Koostöökokkuleppe allkirjastamisega annab Saaremaa vald selge tõuke selleks, et nii lühemas kui ka pikemas perspektiivis asuks meretoorme väärindamise valdkonda ja ettevõtlust toetav teaduskompetents just Kuressaares,“ lisab ta.

Lepingu allkirjastavasid Saaremaa vallavanem Madis Kallas ning Tallinna Tehnikaülikooli rektor akadeemik Jaak Aaviksoo.

Laeb infot...