5. detsembril toimus TalTechi majandusteaduskonnas tudengite äriideid tutvustav üritus, kus erinevate erialade ettevõtlusaine sel semestril läbinud üliõpilased esitlesid oma projekte.

publik

Alates  septembrist olid tudengid oma äriideede kallal kõvasti tööd teinud, neid igakülgselt analüüsinud ja planeerinud elluviimist. Sündmusel tuli esitlusele 10 ideed selliselt, et esindatud olid erinevate erialade üliõpilased ning nendest moodustatud tiimid tutvustasid oma ideid žürii ja kaastudengite ees.

Žürii hindas parimaks Aleksandr Aleksandrovi, Nikita Mikhailovi ja Pavel Rogovi inseneride ühisplatvormi ideed "EngineerX". Teise koha sai Ioana Cerceli, Kseniia Evdokimova, Anastasiia Ignatovichi, Lilly Kusche, Ema Madaraszova ja Kirsten Woodsi idee "Helpdesk", mis on preemia- ja  veebipõhine koostöökeskkond. Kolmandale kohale tuli Şaban İbrahim GÖKSALi "Androgene". Tegu on kohtingurakendusega, mis hindab inimeste kokkusobivust ja pakub välja sobivaid partnereid, keskendudes pigem bioloogilisele ja psühholoogilisele sobivusele. Neljanda koha pälvisid Ann Liisbel Petter, Sandra Lubi, Merely Laast ja Fiona Eliis Protas ideega "Shypel", kes pakuvad ettevõttele reaalajas inventuuri kaupade automatiseeritud tellimise ja klienditoega.

Äriidee posteri võistluse võitsid Checkerri ideega Kelli Tülp, Olga Vald, Markus Soodla ja Cer-Lyn Luhasaar.

Checkerr (plakativõistluse võitja)
Plakativõistluse võitja Checkerr.

Konkursil osalejad said individuaalselt nõu küsida ka mitmetelt spetsialistidelt – Hooandja esindajalt Jelena Žovnikovalt ning žüriiliikmetelt.

Äriideid hindas kuueliikmeline žürii, kuhu kuulusid Kevin Murcko, CoinMetro asutaja, Igniumi ja Euroopa Krüptoassotsiatsiooni kaasasutaja; Aleksander Gansen, WOF Labs’i kaasasutaja; Kristian Sägi, Dynatrace Tallinna labori juht; Reet Kaurit, TalentHubi kaasasutaja ja värbamispartner; Ivo Remmelg, NestCapi asutajapartner ja EstBANi emeriitpresident ning Salman Saeed, ettevõtja ja TalTechi vilistlane.

Žürii oli väga positiivne. Nende sõnul olid lavale saanud meeskonnad juba ilmselgelt sõelast läbi käinud ja oma idee hästi läbi mõelnud. Samuti oli neil hea meel näha kui ettevõtlikud on tudengid. Sellised sündmused on väga inspireerivad mõlemal pool žüriilauda olijale ning mitmel meeskonnal jätkus pikk arutelu veel peale ürituse lõppugi.