Tallinna Tehnikaülikool

11. jaanuaril 2023 toimus füüsikavõistlus “Kajakas”, millest võttis osa 476 osalejat 34-st koolist. Võistlejatel tuli 100 minuti jooksul lahendada kuus keerulist ülesannet, mille täpne lahendamine koolifüüsika meetoditega ei ole võimalik. Seega tuli õpilastel paljuski toetuda intuitsioonile ja teha ülesannet lihtsustavaid lähendusi.  Võistlusele olid oodatud kõik üldhariduskoolide õpilased.

Füüsikavõistluse “Kajakas” esikoha võitis Nõo Reaalgümnaasiumi 10. klassi õpilane August Jakobson (füüsikaõpetaja Peet-Märt Irdt). Teise koha saavutas Jõhvi Gümnaasiumi abiturient Devid Toomast (füüsikaõpetajad Julia Pahk ja Riina Vaht) ning kolmas koht kuulus Tallinna Reaalkooli 11. klassi õpilasele Anna-Liisa Saarele (füüsikaõpetaja Reivo Maasik).

Põhikooli õpilastest saavutas suurima punktisumma 9. klassi õpilane Lennart Nurk Tallinna Reaalkoolist. Talle järgnesid 8. klassi õpilased Mikk Oskar Eber Kiili Gümnaasiumist (2. koht) ning Jan Hendrik Järvemets Pärnu Mai Koolist (3. koht).

Esikolmik:

1. August Jakobson Nõo Reaalgümnaasiumist (10. klass)
2. Devid Toomast Jõhvi Gümnaasiumist (12. klass)
3. Anna-Liisa Saar Tallinna Reaalkoolist (11. klass)

Parimad põhikooli õpilased:

1. Lennart Nurk Tallinna Reaalkoolist (9. klass)
2. Mikk Oskar Eber Kiili Gümnaasiumist (8. klass)
3. Jan Hendrik Järvemets Pärnu Mai Koolist (8. klass)

Võistluse korraldaja on Tallinna Tehnikaülikooli eksami- ja olümpiaadikool, läbiviimist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Füüsikavõistlus “Kajakas” esimese 200 koha tulemuste protokoll (PDF) (Uuendatud 25.01.2023!)