Senat nimetas 21. märtsil Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu liikmeks professor Tanel Tammeti, kelle peab kinnitama Vabariigi Valitsus.

Rakendusliku tehisintellekti täisprofessor tenuuris Tanel Tammet on ülikooli ja IT arendamise mõttes universaal, kes loeb suuri esmakursuslaste loenguid, viib läbi mitmeid magistrikursusi ja juhendab hulka doktorante, tehes seejuures regulaarselt koostööd ettevõtete ja riigiametitega, samuti kommenteerides IT-teemasid meedias. Ta on automaatjäreldamise alal ehitanud mitmeid maailma tippsüsteeme, olles ka e-riigi alustala X-tee üks initsiaatoreid. Samuti on professor Tammet IT Kolledži ja tehnikaülikooli küberturbe keskuse üks loojaid ja esimeste õppekavade autor.

Tanel Tammet on olnud kaitseministeeriumi teadusnõukogu liige, Eesti esindaja NATO RTOs ja ka Eesti e-valimiste töörühma liige. Hetkel on ta Guardtime nõukogu ja ETAGi hindamisnõukogu liige. Professor Tammet on pälvinud Valgetähe teenetemärgi, ETAGi teaduse populariseerimise ning lemmik-IT-õppejõu tiitli.

Tallinna Tehnikaülikooli nõukogul on 11 liiget. Viis neist nimetab ülikooli senat, viis haridus- ja teadusminister ning ühe Eesti Teaduste Akadeemia.