Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi Kuressaare kolledžis on aastal 2022 kavas avada ingliskeelne meretehnika magistriõppekava, mille konkurentsivõime ja parimate praktikate tagamiseks käivitas Kuressaare kolledž ülikoolidevahelise projekti SHIPMARTECH.

2021. aasta jaanuaris algas ligi kolm aastat kestev rahvusvaheline projekt SHIPMARTECH (”Upgrading and Harmonization of Maritime Engineering Master’s Level Courses“), mille eesmärgiks on meretehnika ja laevaehituse magistriõppe kvaliteedi tõstmine. Selleks uuendatakse, arendatakse ja ühtlustatakse ainekursusi ning edendatakse õppejõudude inseneripedagoogika ja e-õppe alaseid teadmisi ja oskusi.

Projekti tulemusena tekib nelja partnerülikooli koostöös ühtsetel alustel uuendatud, e-õppetoega varustatud ingliskeelsete ainekursuste (umbes 20 ainet/122 EAP) komplekt meretehnika ja (väike-)laevaehituse magistriõppe üliõpilastele. Tehnikaülikoolis aitab projekt välja töötada tulevase meretehnika ja väikelaevaehituse magistriõppekava aineid, saades selleks teadmisi ja kogemusi partnerkoolidelt, kus laevaehituse magistriõpe on juba aastaid toiminud.

Jaanuari keskel peeti projekti avaüritus, mis olude sunnil tuli viia läbi MS Teamsis. Tehnikaülikooli inseneripedagoogika keskuse juhataja Tiia Rüütmanni juhtimisel toimus seminar inseneripedagoogikast ja Sille Paas haridustehnoloogia keskusest andis ülevaate e-õppe arendamisest TalTechis. Õppejõudude valdkondlikud teemarühmad tutvustasid ja võrdlesid olemasolevaid ainekursusi ning alustasid ettevalmistusi kursuste arendusvajaduste analüüsi läbiviimiseks. Vajalikud andmed on enamikult projektipartneritelt laekunud ja analüüs valmib juuni keskel. Seejärel saab asuda kursuste praktilise uuendamise ja arendamise juurde, mis kestab kuni 2022. aasta lõpuni.

2021. aasta sügisel on kavas koolitus- ja arenduskohtumine Itaalias Napolis partnerite juures või taas Teamsis.

Projekti SHIPMARTECH koordineerib Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledž, osalevad Napoli Federico II Ülikool Itaaliast, Zagrebi Ülikool Horvaatiast ja Egeuse Ülikool Kreekast.

Projekti elluviimist toetab Euroopa Liidu haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm Erasmus+.

Laeb infot...