Kevin Vaher õppis Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTechi) hoonete sisekliimat. Praegu tegeleb ta energiaettevõttes Adven energialahenduste kavandamise ning müügiga ning Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühenduse juhtimisega.

Kevin Vaher

Millist kasu inimesed iga päev selle ala spetsialistidelt saavad?

Tänapäeval on hea sisekliima ning madalate energiakuludega hooned muutunud juba standardiks – selle saavutamise taga on alati mõni meie eriala inimene.

Kuidas digirevolutsioon seda valdkonda muutnud on?

Tänu infotehnoloogia ning hooneautomaatika kiirele arengule ning nende omavahelisele sümbioosile on hoonete tehnosüsteemid täna targemad kui kunagi varem, mis on teinud võimalikuks näiteks olukorra, kus mul on võimalik põhimõtteliselt kõiki hoone süsteeme nutitelefoniga juhtida, jälgida, seadistada.

Miks Sina selle eriala valisid?

Tegin enne ülikooli põhjaliku uurimuse, millistel insenerialadel on kõige suurem defitsiit ja minu kõrgkooli astumise ajal oli selleks sisekliima.

Kõige parem tarkus, mille tehnikaülikoolist kaasa said?

Teoorial ei ole väärtust ilma praktikata.

Kas sulle meeldiks olla insener, kes annab hoonele elamisväärse "sisu", siis uuri lähemalt, mida hoonete sisekliima ja veetehnika erialal õpetatakse ning kes sinust saab: www.taltech.ee/sisekliima-vesi. Sisseastumisavalduse saad SAISis esitada juba täna.