Narvast pärit Sofja Botšarova õpib Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Virumaa kolledžis esimesel kursusel telemaatikat ja arukaid süsteeme.

Vabal ajal aitab ta korraldada TalTechi Virumaa kolledži üritusi ja viib läbi töötubasid kooliõpilastele.

Sofja Botšarova

Miks Sa just selle eriala valisid?
Valisin elukutse mitmel põhjusel: lähtudes oma eeldustest ja võimetest, iseloomust ja ka sellest, millega saan inimestele kasu tuua. Selleks on telemaatika. Olen lapsepõlvest alates armastanud matemaatikat. Osalesin pidevalt olümpiaadidel, tegelesin sellega vabal ajal ja aitasin ka teisi ülesannete lahendamisel. Vanemaks saades hakkasin uurima arvuti võimalusi ja uusi programme.

Mis Sulle kolledžis meeldib?
Iga päev toob midagi uut. Meil on võimalus mitte ainult õppida, vaid ka osaleda erinevatel üritustel, käia reisil, töötada teaduslaagris, osaleda koos ettevõtetega konverentsidel.

Kolledžis on ka sõbralik õhkkond. Nii õpetajad kui ka üliõpilased on alati valmis aitama. Kui ma esimesel päeval kolledžisse tulin, ei teadnud ma palju, kuid kõik õpetajad ja üliõpilased aitasid mind alati ja vastasid minu küsimustele.

Milline on infotehnoloogia roll kaasaegses maailmas? Tänapäeval on väga raske, peaaegu võimatu ette kujutada oma elu ilma erinevate kaasaegsete tehnoloogiate, vidinate ja elektrooniliste seadmeteta. Need on muutunud meie elu lahutamatuks osaks ja neid kasutatakse erinevates inimtegevustes, kõigis inimelu valdkondades: majanduses, poliitikas, sotsiaal- ja vaimuelus. Mõnikord on isegi raske mõista, kuidas inimene varem elas ilma elektrooniliste tehnoloogiateta ja neile ligipääsuta.

Telemaatika on kaasaegne eriala, kus on suur hulk teenuseid, mis võimaldavad juurdepääsu inforessurssidele. See elukutse käib ajaga kaasas. Igal aastal leiutatakse üha rohkem masinaid, et muuta meie elu lihtsamaks. Sellepärast on IT-oskused varsti vajalikud kõigis eluvaldkondades.

Üks lõbus fakt, mida sa enne ülikoolis õppimist ei teadnud.
Ma ei teadnud, et üliõpilaste elu osutub nii huvitavaks ja rikkaks. Olen kindel, et isegi mõne aasta pärast mäletan naeratades kõiki pidusid, kohtumisi ja sündmusi.