Soome suursaadik Timo Kantola külastas kolmapäeval, 5. veebruaril Tallinna Tehnikaülikooli autonoomsete sõidukite uurimisrühma. Suursaadik tutvus laboritega ja sõitis Iseautoga Mektorysse.

Ambassador of Finland drove with "iseauto".

Mektorys kohtus suursaadik Mektory juhi Mati Lukase ja XR keskuse juhi Andres Ääremaaga. Kohtumisel sai suursaadik ülevaate peamistest koostööteemadest Soomega, eeskätt FinEst Twins ja Fabulos projektidest. Lisakstutvustati XR keskuse plaane ja arutati SuomiSauna mõttekoja kaasajastamist ning uute tehnoloogiate toomist Mektorysse.

Iseauto projektijuht Raivo Selli sõnul jäi suursaadikul külastusest positiive mulje ja ühiselt lepiti kokku tihedate suhete hoidmises. Suursaadiku külastust aitasid korraldada AuVeTech esindajad, kes samuti oma arendusplaane ja mõtteid saadikule tutvustasid.

Neljapäeval, 6. veebruaril suundus suursaadik koos president Kersti Kaljulaidiga Helsinkisse visiidile.

Galerii