TalTech Virumaa kolledž alustab koostöös Eesti Energiaga 27. jaanuaril veebiloengute sarja, kus antakse ülevaade energeetika arengusuundadest, rakendatavatest praktikatest ja uutest teoreetilistest lähenemistest maailmas.

Loenguid annavad oma valdkonna tippspetsialistid: Andres Siirde, Alar Konist, Allan Niidu, Hando Sutter, Raine Pajo, Einari Kisel, Enn Õunpuu, Marika Piir, Oliver Järvik, Kalev Kallemets ja Heddy Klasen. Loengud toimuvad 2-3 korda kuus jaanuarist mai lõpuni algusega kell 15.00.

„Loengute sari on unikaalne, sest valdkonnaalaseid teadmisi jagavad energeetikas tunnustatud tippteadlased, tippjuhid ja –spetsialistid,“ selgitas loengutesarja koordinaator kolledži nõunik Viktor Andrejev.

Veebi teel toimuvatel loengutel osalemiseks tuleb registreeruda: STRATEEGILINE ARENDAMINE ENERGEETIKAS.

Üks päev enne loengut saadetakse registreerunud osalejatele Teamsi veebilink. Registreeruda võib nii ühele loengule kui ka tervele sarjale. Kursus on avalik ja mõeldud kõigile huvilistele. Loengud on osalejatele TASUTA. Esimese loengu "Energeetika areng maailmas ja Euroopas" viib läbi Einari Kisel juba 27. jaanuaril kell 15.00.

Ülikooli tudengid saavad registreeruda kursusele läbi õppeinfosüsteemi ÕIS, õppeaine kood on EVR0061 ja EVR0062, Eesti Energia töötajad registreeruvad asutusesiseselt.

Loengute sarja strateegilisest arendamisest energeetikast korraldatakse Virumaa kolledžis koostöös Eesti Energiaga teistkordselt. Esimene kord viidi sari läbi 2018/2019. õppeaastal ning oli väga populaarne nii Virumaa kolledži üliõpilaste kui ka Eesti Energia töötajate seas.

Vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikooli on alanud. Õppekavadega saab tutvuda veelehel teejuht.taltech.ee

Lisainfo: Katrin Kruut, katrin.kruut@taltech.ee, tel 336 3933

KURSUSE „STRATEEGILINE ARENDAMINE ENERGEETIKAS“ KAVA (kell 15.00-16.30):

27.01.2021 Energeetika areng maailmas ja Euroopas Einari Kisel Eesti Energia nõukogu liige
10.02.2021 Uued materjalid CCUS tehnoloogiates.
CO2 kui keemiatööstuse toore - peenkeemia ja polümeerid.
Allan Niidu TalTech Virumaa kolledži professor
16.02.2021 Eesti energeetika tulevik Eesti Energia näitel Hando Sutter Eesti Energia juhatuse esimees
25.02.2021 600MWe mahus väikereaktorite rajamine Virumaal 2032 aastaks Kalev Kallemets Fermi Energia OÜ juhatuse liige
11.03.2021 Õlitehase jäägid ja kõrvalproduktid. Nende edasine teekond/kasutusvaldkond. Andres Siirde TalTechi professor