Kolmapäeval, 14. detsembril toimus STARTERtallinn äriarendusprogrammi finaalüritus Demo Day. Pärast kolmekuulise koolitus-, töötubade ja mentorsündmuste sarja läbimist kuulutati võitjaks TalTechi, Gustav Adolfi- ja Rocca Al Mare Günmaasiumi õppuritest koosnev meeskond DoBu, kelle digitaalne platvorm saadab majaomanikule meeldetuletused kodu hoolduse ja garantiide kohta.

STARTERtallinn

Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business Schooli, Eesti Ettevõtluskõrgkooli ühise äriarendusprogrammi finaali pääses 29 meeskonnast kümme: DoBu, FloZy, FuHo, InnerC, LifeWiz, Loov, Safewear, Snack’a’Cup, tPocket ja Yanantin Alpaca.

Tiimide tööd hindas kümneliikmeline ekspertidest ja toetajatest koosnev žürii, kuhu kuulusid: Tallinna abilinnapea Joosep Vimm, Anne-Liisa Elbrecht (Tehnopol), Anu Oks (EstBan), Badel Hammoda (TalTech), Helen Veetamm (KPMG), Kaisa Hansen (TalTech), Nele Plutus (Loomeinkubaator), Tõnis Bramanis (Veebimajutus), Veiko Karu (EIT Raw materials) ja Viktoria Tkatš (SEB).

Tallinna linna poolt andis 1000-eurose auhinna DoBu meeskonnale üle Tallinna ettevõtluse abilinnapea Joosep Vimm. „Meie majandusliku edu võtmeks on innovatsioon ja seda edasi tõukavad targad inimesed. DoBu kodu digitaalne tehniline pass on idee, mis lahendab elulist probleemi ja mille taga on ettevõtlikud noored. Loodan ja usun, et kui nad sellega edasi tegutsevad, ootab neid põnev tulevik ettevõtlusmaailmas,“ ütles Vimm.

„STARTERTallinn võistlus tõestas taaskord, et noortel on palju põnevaid ideid ja tahet neid ellu viia. See mahukas võistlusprogramm on oluline, kuna annab noortele võimalikult professionaalse ja elulise kogemuse, mille pealt edaspidi oma ideid veelgi julgemalt ellu viia,“ lisas Vimm.

Inspiratsiooni auhinnad summas 500 eurot said meeskonnad FuHo ja Safewear. Tallinna Tehnikaülikooli tudengitest koosnev tiim FuHo pakub igale majaomanikule targa kodu automaatika abil väiksemaid elektriarveid ning TalTechi ja 21. Keskkooli õppurite meeskond SafeWear arendab ehete sarja, mis aitab naistel olla avalikus kohas turvaline tänu peidetud asukoha-jälgimisseadmele, mis teavitab ohu korral politseid või hädaabikontakte.

STARTERtallinn on start-upidele lävepakuks ettevõtlusmaailma ning turvaliseks keskkonnaks, kus võib oma ideid katsetada ja arendada. Programmis osalevad ettevõtlusest huvitatud noored ülikoolidest, rakenduslikest kõrg- ja kutsekoolidest ning gümnaasiumidest.

STARTERtallinna 2023 kevadprogrammi avaüritus toimub 16. veebruaril TalTechi Tudengimajas.

Loe lähemalt programmi kohta

STARTER kuulub ülikoolide ülesesse ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu, mida toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Euroopa Sotsiaalfond.