Sel aastal esmakordselt toimunud konkursi „Andmepärl 2021“ parimaks andmelooks valitud raamatu on koostanud ja toimetanud Anu Masso, Katrin Tiidenberg ja Andra Siibak.

Tehnikaülikooli teadlaste eestvedamisel valminud raamat „Kuidas mõista andmestunud maailma? Metodoloogiline teejuht.“ on professor Anu Masso kinnitusel kahe kuuga kirjastusest välja müüdud, kuid uus trükk on kohe varsti tulemas.

Kogumik „Kuidas mõista andmestunud maailma? Metodoloogiline teejuht“

Anu Masso lisab, et kogumik oli kogu meeskonnale missiooniprojekt ja kõik 38 autorit oma valdkonna tipptegijad. „Raamatu eesmärk on tutvustada Eesti lugejatele andmemaailma vastuolusid – andmed pole ainult viis teadmiste loomiseks, vaid need kujundavad paratamatult ja sageli tahtmatult ka ise meie maailma. Selliselt soovisime raamatuga anda oma panuse andmete põhjal muutuste juhtimise kujundamisse,“ ütles Masso.

Parima infograafika võitnud teose „Õendustöötajate ambulatoorsed vastuvõtud ja koduvisiidid“ autorid on Viktoria Kirpu ja Eva Anderson Tervise Arengu Instituudist.

Konkursi „Andmepärl 2021“ algatas statistikaamet oma 100. sünnipäeva puhul, et propageerida andmete kasutamist ja mõtestamist ning parandada ühiskonna andmekirjaoskust.

Konkursi töid hinnati kahes voorus. Esimeses voorus valis ekspertidest koosnev žürii laekunud tööde hulgast viis parimat andmelugu ja infograafikat. Lõplikud võitjad selgusid rahvahääletusega.

Mõlema kategooria võitjad said auhinnaks kunstnik Ann Pajuväli loodud graafilise lehe, millel on kujutatud andmemaailma, ja raamatu- või elektroonikapoe 500-eurose kinkekaardi.

Vaata konkursi kohta rohkem infot siit

Tekst on valminud Statistikaameti uudise baasil.