Tallinna Tehnikaülikool

Tehnikaülikoolis kinnitas sel sügisel oma õppima tuleku kokku 2937 üliõpilast. Seda on 456 üliõpilast rohkem, kui eelmisel aastal.

Populaarseimad erialad 1. astmes olid varasemate aastatega sarnased: IT-süsteemide administreerimine, ärindus ning ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine. Samas märkimisväärselt on huvi kasvanud riistvara arenduse ja programmeerimise ning rakendusfüüsika erialade (eelmisel aastal oli kahe peaeriala peale 21 sisseastujat, sel aastal ühele peaerialale 30 sisseastujat) vastu. 

Top 6 baka sisseastujad 2020

Tabeli neljandal kohal asuv IT-süsteemide administreerimise õppekava, mille jätkumine mõni aasta tagasi sisseastujate vähesuse tõttu (15) kerge küsimuse alla sattus, tegi programmijuhi Siim Vene eestvedamisel kannapöörde juba eelmisel aastal, mil võttis vastu kolm korda enim tudengeid (44). Ta kordas seda kübaratrikki ka sel aastal, mil eelmise aastaga võrreldes asub sügisel õppima kaks ja pool korda enam tudengeid (106). Selle õppekava eduloo juures on olulist rolli mänginud pärastlõunased loenguajad, mis võimaldavad tudengitel töö- ja koolielu paremini ühildada. 

Teine õppekava, mille sisseastumisnumbrid olid aastatega võrdlemisi tagasihoidlikuks langenud, oli bakalaureuseõppes arvutisüsteemid. Õppekava läbis korraliku uuenduskuuri ning avas sel aastal vastuvõtu uuenenud sihtide ja sisuga riistvara arenduse ja programmeerimise õppekavana. Suur töö nii õppekava sisulise arenduse kui selgitustöö- ja turunduse vallas programmijuhi Andres Eeki koordineerimisel on end igati õigustanud, sest õppima asujaid on 89. Olulist rolli õppekava arendamisel ja tudengite arvu kasvatamisel mängis Eesti Elektroonikatööstuse Liit, mille liikmete abiga toodi valdkonnale tähelepanu juurde. 

Magistriõppekavadest olid populaarsemad infosüsteemide analüüs ja kavandamine, juhtimine ja turundus ning äriinfotehnoloogia.

Top 6 MAG sisseastujad 2020

Sisseastujatest 291 lõpetasid oma gümnaasiumiõpingud medaliga, neist 155 kuld- ja 136 hõbemedaliga.

Seoses koroonaviiruse levikuga võttis TalTech suvel vastu raske otsuse sel aastal viiruse riskiriikidest uusi tudengeid mitte vastu võtta, pakkudest otsusest puudutatutele õppima tulemise võimalust järgmiseks aastaks. Sellest tulenevalt alustas sel aastal TalTechis õpinguid ca 160 välistudengit. 

Laeb infot...