Tallinna Tehnikaülikool soovitab oma tudengitel ning töötajatel, kes pole end veel vaktsineerinud, kindlasti vaktsineerida.

koroonavaktsiin

TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll rõhutab, et mida enam on ülikoolis vaktsineeritud töötajaid ning üliõpilasi, seda avatuma saame hoida ülikooli: „Nii on võimalik kontaktõpe, mis tehnikaülikooli rakenduslikumat eripära arvestades on väga vajalik.“

Haldusdirektor Aivar Uutar lisab: „Eriti oluline on, et meie uued tudengid, nii Eesti kui välisriikide kodanikud end vaktsineeriksid aegsasti, et maksimaalselt pühenduda õppetööle. Ning nii saavad võimalikuks ka näiteks rebaste ristimised ja muud seltskondlikud koosviibimised, mis on täisväärtusliku üliõpilaselu osa.“

Miks vaktsineerida:

• väheneb (raskelt) haigestumise tõenäosus
  • saab toimuda kontaktõpe (loengud, seminarid, harjutustunnid, konsultatsioonid)
  • väheneb eneseisolatsiooni vajalikkus
  • avatud on raamatukogu ja spordiklubi
  • saab tööalaselt reisida
  • saab toimuda taidlus (kooriproov või tantsutund)
  • saab rebaseid ristida ning seltskondlikke koosviibimisi pidada
  • väheneb haiguspäevade hulk

NB! Vabariigi valitsus kavandab erinevaid võimalusi töös ja õppes osalemiseks lähtuvalt sellest, kas inimesel on kaitse viiruse suhtes kas läbi vaktsineerimise või covid-19 läbipõdemise. Ülikooli stabiilseks toimimiseks on oluline, et liikmeskond oleks vaktsineeritud.

Vaktsineerimisaja saab broneerida SIIN.