Juuni keskel tähistati Tallinna Lauluväljakul Mäe alal uue ehitise valmimist. Tudengite võistlustööna arhitektuurse lahenduse saanud paviljon „Aste“ on üks osa rajatavast Lauluväljaku külastuskeskusest.

Lauluväljaku TalTechi tudengite paviljon

Paviljoni näol on tegemist tudengivõistluse võidutööga, mille autorid on TalTechi arhitektuuri ja urbanistika akadeemia üliõpilased Linda Li Arro, Rasmus Ink, Liisbeth Põldre ja Anete Samelselg, kes õppisid töö kavandamise ajal 3. kursusel ja kes tegutsevad nime all 4Arhitekt.

„Saime inspiratsiooni Lauluväljakust endast. Lauluväljaku poolsed trepid peaksid hästi suhestuma laulukaare treppidega. Lisaks oli meie jaoks väga oluline, et hoonet saaks 24/7 kasutada, et kui sees asuv kohvik on parasjagu suletud, ei tähenda see seda, et väljas mõnusalt aega veeta ei saa. Selleks me projekteerisimegi sellised kohad, kus on mõnus istuda,” kommenteeris üks autoritest Linda Li Arro.

Lauluväljaku juht Urmo Saareoja ei ole kiitusega kitsi: „Paviljon „Aste“ on suurepärane näide noorte arhitektide loomingust, kus suudetakse luua ehitis, mis ei domineeri ning sobitub tagasihoidlikult ümbritseva roheluse ja laulukaare kompleksiga. Olen täiesti veendunud, et need noored arhitektid teevad veel suuri tegusid ning loodan, et see paviljon siin – meie rahvale erilises paigas – toob neile edaspidi õnne.“

„Iga arhitekt soovib oma loominguga luua midagi kasulikku ning pakkuda silmailu. Tallinna Lauluväljak on kahtlemata eriline paik ning näha siin oma töö reaalsuseks saamist on väga suur au. Loodame siiralt, et meie kavandatud ehitis inimestele meeldib ning see teenib Lauluväljakut kaua ja korralikult,“ ütlesid paviljoni arhitektuurilahenduse autorid.

Hoone ehitas Enska Ehitus OÜ, projekti maksumuseks kujunes 73 620 eurot. Ehitust rahastas Tallinna linn.

Hetkel pakutakse paviljonis külastajatele võimalust kergeks kehakinnituseks ning discgolfi raja pääsmete ostmiseks. Tulevikus on võimalik paviljonist soetada ka suveniire ning Lauluväljaku külastuskeskuse pääsmeid.