Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Sadam ja TalTech Eesti Mereakadeemia sõlmisid teisipäeval koostöölepingu. Koostöö valdkonnad on seotud teadus- ja arendustegevuse, teaduse ja ettevõtlikkuse populariseerimise, merehariduse õppetöö ning teavitustööga. Koostööleping võimaldab pakkuda TalTech Eesti Mereakadeemia tudengitele paremaid õppe- ja praktikavõimalusi Tallinna Sadamas. Samuti võimaldab koostööleping Tallinna Sadamal paremini rakendada enda arendustegevustes kohalike teadlaste potentsiaali ning värvata võimekamaid ja spetsiifilise väljaõppega töötajaid.

Teadus- ja arendustegevuse valdkonnas näiteks planeeritakse läbi viia erialaseid konsultatsioone ja koostada eksperthinnanguid Tallinna Sadamas rakendatud innovaatiliste protsesside kohta. Samuti kogutakse ja süstematiseeritakse teadusalast informatsiooni.

„Soovime Eesti Mereakadeemias teha teadustööd, mis on kantud ettevõtjate huvidest ning aitab kaasa Tallinna Sadama arendusplaanidele mitte ainult pika-, vaid ka lühiajalises perspektiivis“, lisas TalTech Eesti Mereakadeemia direktor Roomet Leiger.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm leiab, et edukad ettevõtted peavad süsteemselt ja varakult tegelema eduks vajaliku  järelkasvu arendamisega. „Nii Tallinna Sadamale  kui meie valdkonna ettevõtetele laiemalt on oluline, et tänasel ja homselt tööjõuturul oleks  igal ajahetkel piisavate akadeemiliste ja praktiliste teadmisetega talente nii potentsiaalsete töötajate näol kui ka ekspertidena võimalike innovatsiooni- ja arendustegevuste läbiviimiseks.“

Potentsiaalsed koostöövaldkonnad saavad olema näiteks küberturvalisus, targa sadama lahendused, multimodaalsete logistikasõlmede optimeerimine, intermodaalsete vedude ja kasvava konteineriseerumise lahendused, RO-RO laevaliiklusest tulenevad väljakutsed, Tallinna Sadama sadamate keskkonnaalased teemad ning laevade disain.

Koostöölepingu allkirjastasid TalTech Eesti Mereakadeemia direktor Roomet Leiger ning AS Tallinna Sadam juhatuse liikmed Valdo Kalm ja Marko Raid.

Koostöö

TalTech Eesti Mereakadeemia

Eesti Mereakadeemia on TalTechi üks teaduskond, mis pakub merenduse ja sellega seotud valdkondade alast rakenduskõrgharidust. Uute tudengite vastuvõtt TalTechi on aastaringne.

AS Tallinna Sadam

Tallinna Sadamale kuulub üks Läänemere suurimaid kauba- ja reisisadamate komplekse, mida läbis 2018. a 10,6 miljonit reisijat ja 20,6 miljonit tonni kaupa. AS Tallinna Sadam gruppi kuuluvad lisaks emaettevõttele veel laevandusvaldkonnas tegutsevad tütarettevõtted TS Shipping OÜ ja TS Laevad OÜ ning jäätmekäitlust korraldav sidusettevõte AS Green Marine.

Laeb infot...