„Arvamusfestival 2022“ korraldajad teatasid, et Tallinna Tehnikaülikooli pakutud teema „Energiasõltumatu Eesti – võimalik või võimatu?“ valiti selle aasta festivali kavva.

Arutelu Arvamusfestivalil

Järjekorras juba kümnes arvamusfestival toimub 12.-13.08 Paides, kuhu oodatakse Eesti organisatsioone ja ettevõtteid, teadlasi ja eksperte, arvamusliidreid ja ärksaid kodanikuaktiviste arutama Eesti ühiskonnas aktuaalsetel ja tuleviku vaates olulistel teemadel.

Üks selline on energiateema, mis tõusis eriti teravalt esile 2021. aasta sügistalvel, kui elektrihinnad lõid valusalt tarbijate rahakotti. Sellele järgnenud sõda Ukrainas tuletas meelde, et sõltuvus Vene gaasist ja naftast tähendab meile kõigile ka julgeolekuriski.

Millised võimalused on Eestil muutuda energiasõltumatuks – kas, kuidas, millal ja mis hinnaga? Mida arvavad Tallinna Tehnikaülikooli teadlased? Millised on lahendused? Aeg on jätkata tõsist diskussiooni ja seejärel otsustavat tegutsemist energiasõltuvuse vähendamise ja oma võimekuse tugevdamise nimel.

Festivali korraldajate teatel laekus 2022. aasta arvamusfestivali ideekorjesse üle 200 aruteluidee. Vaata rohkem infot arvamusfestivali kodulehelt.