Eesti Vabariigi 103. aastapäeva aktusel tunnustas Tallinna Tehnikaülikool 2020. aasta parimaid teadlasi, õppejõude, tugitöötajaid ning märkis ära parimad teadusartiklite autorid ja tudengid ning kuulutas välja aasta aasta kultuuri-, spordi- ja tudengiteo.

TalTechi aasta teadlane 2020 on infotehnoloogia teaduskonna tervisetehnoloogiate instituudi professori Margus Viigimaa, parim noorteadlane on infotehnoloogia teaduskonna tarkvarateaduse instituudi professori Juri Belikov.

TalTechi 2020. aasta parimad teadusartiklid:

Loodus-, täppis- ja terviseteaduste valdkonnas
Tatsiana Dalidovich, Kamini A. Mishra, Tatsiana Shalima, Marina Kudrjašova, Dzmitry G. Kananovich, Riina AavMechanochemical Synthesis of Amides with Uronium-Based Coupling Reagents: A Method for Hexa-amidation of Biotin[6]uril“ ACS Sustainable Chemistry and Engineering 2020, 8, 41, 15703–15715.

Tehnika ja tehnoloogia valdkonnas
Alar Konist, Oliver Järvik, Heliis Pikkor, Dmitri Nešumajev, Tõnu Pihu (2019). Utilization of pyrolytic wastewater in oil shale fired CFBC boiler. Journal of Cleaner Production, 234, 487−493;

Pramod M. Rajanna, Hosni Meddeb, Oleg Sergeev, Alexey P. Tsapenko, Sergei Bereznev, Martin Vehse, Olga Volobujeva, Mati Danilson, Peter D. Lund, Albert G. Nasibulin (2020). Rational design of highly efficient flexible and transparent p-type composite electrode based on single-walled carbon nanotubes. Nano Energy, 67 (104183), 1−9.

Sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonnas:
Susanne Durst, Malgorzata Zieba (2020). Knowledge risks inherent in business sustainability. Journal of Cleaner Production, 251.

TalTechi 2020. aasta parimad arendustööd:

I koht – arendustöö „Aordi tsentraalse vererõhukõvera mitteinvasiivne mõõtesensor“, uurimisrühm koosseisus Mart Min, Andrei Krivošei, Marek Rist, Margus Metshein, Eiko Priidel, Jaan Ojarand

II koht – arendustöö „Nutikas tootmine ja digitaalsed kaksikud: iseliikuv robotsõiduk Boxbot tootmise logistikas“, uurimisrühm koosseisus Kristo Karjust, Raivo Sell, Tauno Otto, Martin Eerme, Martin Pärn, Vladimir Kuts, Heiko Pikner, Tarmo Velsker, Maarjus Kirs, Janno Nõu, Ehsan Malayjerdi, Tõnis Raamets, Aigar Hermaste, Kashif Mahmood;

III koht – arendustöö „Päikeseelektrit tootvate teekatendite arendamine ja kasutuselevõtt“, uurimisrühm koosseisus Allan Lahi, Arvo Mere, Viktoria Gudkova, Mihkel Viirsalu, Veljo Sinivee, Ain Kendra, Robert Belagryan.

TalTechi parimateks õppejõududeks 2020. aastal on:
Eesti Mereakadeemia laevanduskeskuse lektor Heino Punab;
Infotehnoloogia teaduskonna tarkvarateaduse instituudi dotsent Innar Liiv;
Infotehnoloogia teaduskonna Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituudi professor Yannick Le Moullec;
Infotehnoloogia teaduskonna tervisetehnoloogiate instituudi professor Ivo Fridolin;
Inseneriteaduskonna materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi professor Andres Krumme;
Inseneriteaduskonna mehaanika ja tööstustehnika instituudi dotsent Hans Rämmal;
Inseneriteaduskonna Virumaa kolledži vanemlektor Veroonika Shirokova;
Loodusteaduskonna keemia ja biotehnoloogia instituudi dotsent Maria Kuhtinskaja;
Majandusteaduskonna majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi vanemlektor Kirsti Rumma;
Majandusteaduskonna ärikorralduse instituudi vanemlektor Jana Kukk

TalTechi parimateks programmijuhtideks 2020. aastal on:
Inseneriteaduskonna materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi programmijuht Marina Trapido
Loodusteaduskonna küberneetika instituudi programmijuht Raavo Josepson;
Majandusteaduskonna ärikorralduse instituudi programmijuht Tarvo Niine.

TalTechi 2020. aasta parimad tugitöötajad:
Inseneriteaduskonna mehaanika ja tööstustehnika instituudi juhiabi Ruth Kulbas
Kinnisvaraosakonna haldustalituse juhataja Georg Logins
Rahandusosakonna hangete talituse juhataja Eveli Kobar
Turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja Anne Muldme
Õppeosakonna nõustamisteenuste spetsialist Barbara Hein.

TalTechi 2020 aasta tudeng on Yazeed Haddad, kes on silma paistnud eelkõige rahvusvahelise suhete hoidmise ja tööga.

Tudengitegu 2020 on Krõõt Grete Mänd, Raimond Lume ja Lauri Kukk poolt Üliõpilasesinduse projektide ja aastatoetuste veebiplatvormi loomine.

Sporditegu 2020 on Kärol Soodla esikoht veemotospordi Euroopa meistrivõistlustel GT-30 võistlusklassis

Tehnikaülikooli kultuuritegu 2020 on Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkestri I koht puhkpilliorkestrite riikliku konkursi kõrgeimas klassis.