Soome 104. iseseisvuspäeval, 6. detsembril sai Tallinna Tehnikaülikooli Mereakadeemia teadlane, kaasprofessor tenuuris Ulla Tapaninen Soome president Sauli Niinistölt kõrge autasu – Soome Valge Roosi ordeni.

Ulla Tapaninen

Tegemist on Soome tähtsuselt teise medaliga, mis antakse inimestele, kes on andnud olulise panuse Soome riigi teenimisse.

„Mul on olnud privileeg töötada põnevas merendus- ja logistikasektoris juba viimased 30 aastat. Olen näinud seda valdkonda mitmest erinevast küljest – alates laevafirmadest kuni avaliku sektori ja ülikoolideni välja,“ ütles Ulla Tapaninen sotsiaalmeedia teates.

Eriliseks teeb autasu asjaolu, et tunnustus tuli just ajal, kui Tapaninen ei tööta enam ainult Soome, vaid ka Eesti merendussektori heaks, mis võimaldab tal jagada laiemalt oma teadmisi, kuidas ehitada üles tõhus ja keskkonnasõbralik merendus- ja logistikavaldkond ka Eestis.

Medal antakse ametlikult talle üle Soomes 16. detsembril.

Eestlastest on saanud Valge Roosi ordeni näiteks Lennart Meri, Arnold Rüütel ja Toomas Hendrik Ilves.