Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) avab täna, 8. augustil vastuvõtu avatud õppesse. Kuni 26. augustini saavad huvilised valida ligi 1000 inseneri, IT-, loodusteaduste, majanduse või merenduse eriala õppeaine seast. Õppima oodatakse rohkem kui tuhandet õppurit.

Ülikool
TalTechi linnak

Avatud ülikooli juhataja Hanno Tombergi sõnul on avatud õppesse oodatud nii need noored, kel suvel ei õnnestunud pääseda ülikoolide tasemeõppesse kui ka täiskasvanud, kes soovivad ennast täiendada valitud erialal või omandada uusi teadmisi mõnes muus valdkonnas.

Kuna töökohtadele seatud ootused muutuvad väga kiiresti ja uued töökohad on seotud digitaliseerimise, ring- ja rohemajanduse oskustega, siis on vajadus ümberõppe järele senisest suurem. "Avatud õppes saab õppida enda valitud tempos ja just neid õppeaineid, mis õppurit ennast huvitavad," lisas Tomberg.

Eelmisel aastal õppis TalTechi avatud õppes ligi 1500 täiendusõppurit. Avatud õppe kõige populaarsemad õppeained olid programmeerimine, sissejuhatus infotehnoloogiasse, turundus, juhtimine ja eestvedamine, veebitehnoloogiad ja ehitusinfo modelleerimise alused.

Avatud õpe sobib kõigile, kes on omandanud vähemalt keskhariduse ning kes soovivad õppida endale meelepärases tempos ja mahus: võib läbida kogu bakalaureuse- või magistriõppekava; võib otsida õppeaineid ükshaaval; võib koostada endale individuaalse õpingukava, valides huvipakkuvaid aineid mitmest erinevast õppekavast.

Lisaks saab veel kuni 12. augustini liituda TalTechi 48 mikrokraadikavaga, mis on kokku pandud mitmest erinevast tasemeõppe ainest ja arvestades tööturu nõudmisi. Mikrokraade pakutakse TalTechis teist aastat ning tänavu on nende valik oluliselt laiem.

Sisseastumisavaldusi avatud ülikoolis õppima asumiseks saab esitada kuni 26. augustini, õpe on tasuline.

Õppetöö algab 29. augustil.

Laeb infot...