Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikoolis algas vastuvõtt kevadsemestri avatud õppe õppeainetesse ja mikrokraadkavadele. Õppida saab inseneri-, IT-, loodusteaduste, majanduse ning merenduse valdkonna õppeaineid ja mikrokraade. Mikrokraadide valikus on 15 õppekava.

30. jaanuaril 2023 algavaks kevadsemestriks saab avaldusi esitada kahele uuele mikrokraadikavale Äriühingu omaniku meistriklass ja Programmeerimine 2, mängu-ja veebirakendused. Esimene kava on mõeldud ettevõtete praegustele ja tulevastele omanikele, kes on varem hariduse saanud mõnes muus valdkonnas. "Äriühingu omaniku meistriklassi kavalt saab teadmised ja oskused sellest, kuidas üks organisatsioon säilenõtkelt toimib," ütleb kavajuht Mike Wahl. "Pigem on tegemist isutekitajaga, aga eks millegagi alguse tegemine ja muutumine ongi tihti kõige raskem."

Programmeerimise jätkukursuse kohta ütleb Eesti tänavuse parima õppejõu konkursil nomineeritud kavajuht Ago Luberg: "Eesmärk on anda oskused ja kogemused tiimiprojektiga tegelemiseks. Mikrokraadi läbinu saab praktilise kogemuse Java programmeerimiskeelest, luues ühe mänguprojekti ja ühe veebirakenduse."

Tallinna Tehnikaülikool pakub täiskasvanutele võimalusi valida personaalne haridustee, omandades avatud õppe kaudu üksikuid aineid või leides endale meelepärane mikrokraadikava. Seetõttu toimub tänavune vastuvõtt korraga nii mikrokraadikavadele kui ka avatud õppesse. Vastuvõtuperiood on pikem, ulatudes 5. detsembrist kuni 27. jaanuarini.  

„Paljud õppurid soovivad endale ise õppekava tasemeõppeainetest kokku panna, hinnates ka läbitavate ainete mahtu. Teistele sobib paremini etteantud mikrokraadikava, mis on kokku pandud sobivatest osaoskustest," põhjendas üheaegse vastuvõtu korraldamist avatud ülikooli juhataja Hanno Tomberg.

Varasem mikrokraadikavade vastuvõtt on näidanud suurt huvi eelkõige programmeerimise ja majandusvaldkonna õppekavade vastu. Viimasest on valikus lisaks Äriühingu omaniku meistriklassile ka Turundus, Ettevõtlus ja Äriprotsessid digiühiskonnas. IT-valdkonna mikrokraadikavadest on Baasoskused küberturbe korraldamisest asutustes, Võrguturbe ABC ja Mobiilirakendused inglisekeelsed kavad. Inseneriteaduskonnas on Virumaa kolledži mikrokraadikavad Tarkvarapaketid, IT-süsteemide administreerimine, Elektrisüsteemide projekteerimine ja rakendamine ning Disaini CAD-tarkavarade kasutamine tööstuses ja Jätkusuutlik tekstiili- ja rõivatootmine Tallinnas. Loodusteaduskond avab vastuvõtu Füüsika mikrokraadikavale ja Mereakadeemia Merekartograafia ja meresõiduohutuse baaskursusele. 

TalTechi avatud õppes õppijate arv on tänavu ligi poolteist tuhat. Avatud õppes õpingute jätkamiseks on vajalik vähemalt keskharidus. Lisateavet vastuvõtu ning avatud õppes osalemise kohta leiab aadressilt www.taltech.ee/avatud-ope.

Laeb infot...