Tallinna Tehnikaülikool kutsub esmakordselt ellu arenguprogrammi, mille eesmärk on toetada teadustöö majanduses rakendamist ja uute süvatehnoloogiliste ettevõtete sündi. 14. oktoobril kell 17.30-20.30 toimub TalTech DeepEST hargettevõtete programmi tutvustav infoõhtu, kus antakse ülevaade programmist ja tuuakse kuulajateni inspireerivad kogemuslood teadusmahukate ettevõtete asutajatelt.

TalTech DeepEST

“Meil on äärmiselt hea meel kuulutada esmakordselt Tehnikaülikoolis välja TalTech DeepEST hargettevõtete programm teaduspõhiste ideede elluviimise toetuseks. Soovime ettevõtliku ülikoolina panustada uute süvatehnoloogiaettevõtete tekkesse.  Me ei eelda, et teadlased peavad ülikoolist lahkuma oma ettevõtte arendamiseks, kuigi ka see on kindlasti üks variant. Teadlane võib olla loodavas iduettevõttes väikese koormusega tehnoloogiajuht, teadusekspert,“ ütles Tallinna Tehnikaülikooli ettevõtlusprorektor Sven Illing.

“Soovime arenguprogrammiga pakkuda Tehnikaülikooli teadlastele ja doktorantidele inspiratsiooni ja teadmisi, kuidas alustada oma süvatehnoloogia ettevõtet. Lisaks praktilistele koolitustele oma-ala tippspetsialistidelt, on programmi jooksul võimalik kuulata teiste teadlaste ja ettevõtjate kogemustest oma ettevõtte alustamisel ja arendamisel, tutvuda investorite ja potentsiaalsete mentoritega,“ lisas Illing.

“Kutsun ülesse ülikooli liikmeskonda kandideerima, aga samuti märkama hargettevõtte potentsiaaliga teadustulemusi ja julgustama teadlasi kandideerima algavasse programmi, “ rääkis Sven Illing.

Programmi tutvustav infoõhtu toimub 14. oktoobril kell 17.30-20.30 Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses.

Anname ülevaate 20. oktoobril algavast programmist ja selle võimalustest ning toome kuulajateni inspireerivad kogemuslood teadusmahukate ettevõtete asutajatelt.

Ajakava:

17:30 - 17:40 – Avasõnad Sven Illing, TalTech ettevõtlusprorektor

17:40 - 18:00 – Hargettevõtete programmi tutvustus

18:00 - 19:30 – Kogemuslood: Rainer Sternfeld (NordicNinja VC, juhtivpartner), Olesja Bondarenko (Nanordica Medical, tegevjuht ja kaasasutaja), Marko Lehes (Selfdiagnostics tegevjuht ja kaasasutaja)

19:30 - 20:30 – Võrgustumine & suupisted

Palume kõigil osalejatel infoõhtule registreeruda hiljemalt 11. oktoober. Vormi leiate siit

Loe lisa algava programmi kohta siit ja tule infoõhtule!

Küsimuste korral võta ühendust: Kaisa Hansen, TalTechi uusettevõtluskeskuse juht, kaisa.hansen@taltech.ee

DeepEST Forum 2024 kohta info leidmiseks külasta https://deepest.online/