Tallinna Tehnikaülikool

Kõige vingem tehnikaülikoolide võrgustik EuroTech koostöös Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) ning Praha Tehnikaülikooliga on võtnud eesmärgiks põhjalikult reformida inseneriõpet Euroopas, et tõsta radikaalselt siinseid väärtusi kandva tehnoloogiahariduse konkurentsivõimet.

Tegemist on Euroopa tipptehnoloogiaülikoolide initsiatiiviga, et käivitada ühine Euroopa Ülikooli algatus.

Märtsi alguses tegi EuroTech koos liitlastega Prahast ja Tallinnast ettepaneku Euroopa Komisjonile rahastada esmaklassiliste Euroopa tehnoloogia- ja loodusteaduste õppekavade loomist, mis vastaksid muutuva Euroopa vajadustele ja põhiväärtustele. Need on Euroopa number üks inseneriõppekavad, kus tuuakse kokku loodusteadused ja tehnoloogia koos tulevikus vajalike õpioskustega.

Muutuse eesmärk on tõsta Euroopa konkurentsivõimet ühiskondlikult tarkade talentidega, kes tegutsevad jätkusuutlikult ja veavad eest mastaapsemaid ning väiksemaid tehnoloogilisi muutusi ning on maailmatasemel partneriks nii ettevõtluses kui teaduses.

Taani Tehnikaülikooli president Anders Bjarklevil on väga hea meel, et TalTech liitus EuroTechi algatusega: “Meie ülikoolid jagavad samu väärtusi ning ambitsioone. Mõlema ülikooli jaoks on rahvusvahelistumine ning tihe koostöö Euroopa suunal oluline selleks, et tagada tipptasemel teadus- ja õppetöö ning innovatsioon. Just see on meie uue algatuse tuumaks, just see loob uusi võimalusi meie ettevõtlikele tudengitele. Selle initsiatiivi eesmärgiks on luua ülikoolide ning piirideülest sünergiat, millest saavad osa nii Euroopa kui ka muu maailma riigid.”

TalTechi rektor ja akadeemik Jaak Aaviksoo tunnistab, et inseneeria ning IT käsikäes on tehnikaülikooli kaasaegsete ning hiljuti uuendatud õppekavade tugisambaks. Rektor Aaviksoo lisab: „Meie TalTechis usume, et kaasaegseid tehnoloogiaid tuleb õppetöös kasutada tõesti igapäevaselt ja seda kindlasti ka EuroTechi võrgustiku ambitsioonikas algatuses.“

Kutse EuroTechi ambitsioonikasse projekti on suur tunnustus TalTechis tehtule, partnerid Euroopast tõstavad eriti esile sel sügisel käivitatud magistriõppeprogrammi digimuutused ettevõtluses, mille eesmärk on tuua IT-sse ja õpetada IKT narratiivis mõtlema ning tegutsema neid andekaid õppijaid, kelle esimene kraad pole kaitstud IT erialadel.

EuroTechi võrgustikku kuuluvad sellised väljapaistvad ülikoolid nagu Taani, Eindhoveni ja Müncheni tehnikaülikoolid ning Ecole Polytechnique Prantsusmaalt, Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne Šveitsist ja Technion Iisraelist. 2011. aastal asutatud võrgustik on strateegiliseks koostööks loodud allianss, mis pühendub tippteadusele ning ühiskondlikku kasu toovate lahenduste loomisele.

Laeb infot...