Kantar Emori tänavuse maineuuringu kohaselt nimetas 22% küsitletutest esimesena meenunud Eesti ülikoolina Tallinna Tehnikaülikooli.

TalTechi tudengid

Esimesena nimetamiste osakaal on kasvanud mitmendat aastat järjest.

Olulise murrangu on teinud TalTechi nime tuntus, seda 29%-lt 35ni. 25-aastaste ja nooremate hulgas eelistab TalTechi üle poole küsitletutest.

Tallinna Tehnikaülikooli mainehinnangute keskmine on uuringu kohaselt 4,2, mis annab Eesti kõrgkoolide seas teise koha. Suuruselt kolmanda ehk Tallinna Ülikooli keskmine oli tänavu 3,6. Hinnangu „suurepärane“ osakaal on TalTechil sealjuures 37%, „väga head“ kasutas 42%. Noorte seas oli nende hinnangute osakaal kokku koguni 86%.

Äärmiselt positiivselt mõjutab Tallinna Tehnikaülikooli mainet tööturul hinnatud lõpudiplom, aga ka kõrgetasemeline haridus ja teadus ning edukad vilistlased. Teistest eristub TalTech selgelt uute ja digitaalsete tehnoloogiate kasutamise ning üldise uuenduslikkuse poolest.

Enam peab ülikool aga pingutama, et rohkem märgataks tehnikaülikooli sooja ja sõbralikku õhkkonda, samuti oodatakse edasiminekut elukestva õppe pakkumise. Samas on ülikoolis pakutavate arvukate mikrokraadidega suur samm selles suunas juba tehtud.

Kantar küsitles 1329 Eesti elanikku vanuses 15-60 aastat, 222 neist olid vanuses 15-24 aastat.

TalTechi turunduse ja kommunikatsiooni osakond