20. oktoobril korraldas TalTech Pärnu Koidula Gümnaasiumis abiturientidele inspiratsioonipäeva. Üritusel tutvustati TalTechi õppekavasid, tudengielu ja tudengiorganisatsioone.

TalTechi töötajad ja tudengid Pärnu Koidula Gümnaasiumi ees

„Pärnu Koidula Gümnaasium on TalTechi jaoks olnud väga oluliseks partneriks ning seetõttu oleme valmis selle kooli õpilastele pakkuma erinevaid ürituse kontseptsioone, mis annaksid õpilastele selgema pildi meie õppimisvõimalustest ja ka tudengielust.“ kommenteeris TalTechi koolikoostöö ja vastuvõtuturunduse peaspetsialist Keiu Org.

Inseneriteaduskonnast olid inspiratsioonipäeval esinemas tudengid Aigar Brunfeldt, Karl Läll, Samuel Roost, Henry Epro ning Madis Bauman. Õppekavasid tutvustasid lähemalt programmijuhid Martin Thalfeldt ning Tiia Plamus ja nooremteadur Kertu Lepiksaar. Inseneriteaduskonda esindas ka Pärnu Koidula Gümnaasiumi vilistlane Kert Pulst.

Loodusteaduskonda esindanud tudengid andsid infotunni teemal “Tere tulemast TalTechi loodusteaduskonda!”. Jürgen Birnbaum, Karl Poopuu, Triinu Rätsepso, Anne-Maria Jazõkov ning Hardi Vanaveski tutvustasid loodusteaduskonna õppekavasid, TalTechi eeliseid ning mida oodata tudengielust.

Infotundi “Suvepealinnast pealinna ja majandusteaduskonnast maailma!” andsid abiturientidele majandusteaduskonna tudengid Melody Nirk ning Anett Aidla. Pärnust pärit Melody on ärinduse õppekava 3. kursuse tudeng ning ühtlasi ka majandusteaduskonna turundusassistent. Pärnu Koidula Gümnaasiumi vilistlane Anett õpib hetkel avalikku haldust ning riigiteadusi 3. kursusel. Tudengid rääkisid enda senistest kogemustest, tudengielust ning erinevatest võimalustest, mida majandusteaduskond ja ülikool pakuvad.

IT-teaduskonna infotunnis “Miks õppida IT-d TalTechi IT-teaduskonnas?” tutvustati IT õppekavasid. IT-teaduskonna tudengid Margareth Lasn, Laura-Liis Järvela, Kaisa-Mari Veinberg, Rasmus Serg ning Robin Valing rääkisid, miks nad otsustasid IT-valdkonna valida ja TalTechis õppida. Lisaks õpikogemustele jagasid tudengid ka põnevat tudengielust. IT-teaduskonda esindas inspiratsioonipäeval ka IT-teaduskonna vastuvõtuturunduse juht ning TalTech IT Kolledži turundusjuht Marje Meenov.

Eesti Mereakadeemiat (EMERA) esindasid inspiratsioonipäeval neli tudengit - Taavi Tamm, Indrek Kajupank, Helene Armilde Kurde ning Mark-Kennert Vildmaus. Infotunnis teemal “Tuleviku lainelööjad” tutvustasid tudengid EMERA õppekavasid ning rääkisid enda kogemustest merel. Infotunni lõpus korraldati loosimäng, mille võitja sai auhinnaks kaks piletit EMERA 103. sünnipäevapeole. Tudengitele oli inspiratsioonipäeval abiks EMERA turundusspetsialist Liisi Teder.

Esimeses kahes infotunnis käis õpilastele esinemas ka Solaride meeskonnaliige Kevin Puust. Kevin tutvustas õpilastele, mis on Solaride ning millega Solaride tegeleb.

9. veebruaril 2023 on Pärnu Koidula Gümnaasiumi abituriendid taas tulemas TalTechi külastusele, kus on lisaks ülikoolilinnaku tuurile plaanis erinevad töötoad, mis on õpilaste huvide järgi planeeritud.

Keiu Orgi sõnul selgineb läbi erinevate tegevuste õpilastele õppekavade sisu ning seda teadlikumad valikud on nad ülikooli astudes võimelised tegema. Pärnu Koidula Gümnaasiumi abiturientide abil sai aastaid tagasi loodud ja nendega piloteeritud TalTechi koolimessi kontseptsioon, mis nüüdseks on laienenud ka teiste maakondade koolinoorteni. Väga olulist rolli mängib siinkohal gümnaasiumi juhtkond, kes seda kõike TalTechile võimaldanud on.