Tallinna Tehnikaülikool

Et arendada tehnoloogiat või tuvastada tehnoloogia ärilisi võimalusi, jagab Tallinna Tehnikaülikool 2022. aasta sügisel välja kuni kümme stardigranti.  

Stardigrandi infopäev

Stardigrandid suurusega kuni 10 000 eurot ning projekti pikkusega kaks kuni kuus kuud on sihitud soodustama teadustulemuste edasiarendamist moel, mis viiks lõpuks väljatöötatud lahenduse kasutuselevõtuni ja positiivse mõjuni ühiskonnas.   

Stardigrant peaks lahendama vastuolulise olukorra, kus kümne aasta jooksul on ülikoolis kulunud patenteerimisele kümneid tuhandeid töötunde ja üle 500 000 euro, aga patentide kasutusse andmisega seotud tulud on praktiliselt null. „Tehnoloogia- ja tootearendustegevused kipuvad kalduma juba ettevõtlusmaailma poole peale ning selle jaoks teadusrahastus hästi ei sobi,“ selgitab TalTechi äriarendusjuht René Jõeleht. „Teiselt poolt on ülikooli tehnoloogiad üldjuhul nn toored, raha kaotamise risk väga suur ning investorite huvi seega tagasihoidlik.“    

Arendusgrandid on loodud täpselt selle tühimiku täitmiseks. „Jah, 10 000 eurot võib tunduda ülikoolis väike toetus, aga kui ettevõtlik teadlane peaks selle oma kuupalgast koguma, oleks see märkimisväärne summa, rääkimata siis veel kommertsialiseerimisgrandist, mille suurus on kuni 75 000 eurot,“ hindab Jõeleht

Stardigrandi rahast võib katta järgmisi kulusid: tööjõud, tehnoloogia arendus, tootearendus, prototüübi loomine või arendus, turu-uuringud, konsultatsioonid, analüüsid, testimised, testimise materjalide soetamine, turundus-, personali- ja reisikulud.  

Stardigrandi taotlusi võtab TalTechi ettevõtlusosakond vastu jooksvalt. Otsuste tegemine on kiire ja lihtne, ettevõtlusosakond on valmis abistama ka taotluse vormistamisel. Eelnevalt läbi rääkida ja kokku leppida saab ka intellektuaalomandi kasutamisega seonduva, näiteks tulevase hargettevõtte asutamise või litsentseerimise.  

Infotund toimub Mektorys teisipäeval, 8. november kell 13.00, ruumis Samsung Digital Academy. Teadlased saavad tutvuda lisainfo ja taotlusvormiga siseveebis.

Laeb infot...