Juba sel nädalavahetusel ehk 28.-30. jaanuaril toimuvad Üliõpilaste talimängud Käärikul. Lisaks sellele, et TalTech seal võistlustel osaleb, võtavad Tipikate Rattamatkaklubi liikmed ette ühe erakordse talvise rattaretke. Nimelt viiakse TalTech Üliõpilaskonna lipp Käärikule kohale jalgratastel.

Jagratturid talvisel teel
Foto: Marko Vilberg

Tipikate Rattamatkaklubi on korraldanud juba 18 aastat suvist Tallinn - Kääriku retke, mille üheks eesmärgiks on võimaldada inimestel panna ennast proovile pikema distantsi läbimisel - selle retke käigus sõidetakse ühe päevaga ratastel 238 km pikkune teekond. Teisalt on selle retke eesmärgiks olnud TalTech Üliõpilaskonna lipu transportimine jalgratastel Üliõpilaste suvemängudele.

Nüüd, 2022. aastal teeb Tipikate Rattamatkaklubi taliratturite grupp sarnase asja teoks ka Üliõpilaste talimängude raames. Kui suvisel retkel on seljataga juba pikk traditsioon, siis talvine retk on varasemalt aset leidnud vaid ühel korral (2019). Erinevalt suvistest Kääriku retkedest, mil iga ratturi eesmärgiks on terve teekond ise jalgrattal läbida, toimub talvine retk peamiselt teatesõiduna. See tähendab, et igaüks saab valida endale jõukohased distantsid, rattureid aitavad järgmistesse vahetuspunktidesse transportida saateautod. Grupi tugevaimad ratturid lähevad sel korral esmakordselt ka talvisele retkele vastu lootusega terve distants järjest jalgrattal läbida.

Start TalTech peamaja eest leiab aset 28. jaanuaril kell 6 hommikul, teeloleku ajaks on planeeritud 15 tundi ning TalTech Üliõpilaskonna lipp jõuab eelduste kohaselt Käärikule kell 21.

Tipikate Rattamatkaklubi poolt on olemas umbes 10-liikmeline tuumik-grupp, kes tagab lipu transpordi järjepidevuse. Üritusega on oodatud liituma kõik TalTech tudengid, vilistlased ja töötajad, kes on valmis ennast talvistes tingimustes proovile panema.

Loe lisa Tipikate Rattamatkaklubi lehelt