Tehnikaülikool ootab oma töötubadesse lapsi, et ehitada koos kosmoselaev või paberist sild, mis tugevuskatse käigus ilmselt ka purustatakse. Ikka selleks, et teada saada, kelle sild on kõige vastupidavam.

Kohtumispaigaks on 25. ja 26. novembril robootikafestival Robotex.

Oma tööriistakasti või vanu ajalehti kaasa võtta pole vaja, kõik vajalik on kohapeal olemas.

Lisaks on Robotexil väljas uusimate uuendustega TalTechi iseAuto ning tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilaste koostöös ehitatud tudengivormel, samuti tudengisatelliit. Taaskasutuse ideega kõlab kaasa juba mõni aasta varem valminud kallutatava jalgpalli uusimate vilede ja tuledega väljalase.

Võistlustest on TalTechi vedada Folkrace – üks keerulisemaid proovilepanekuid – vähendatud skaalas ja turvaline rallikross. Kahjuks on nii rallirobotite kokkupaneku kui ka LEGO Spike Prime ja köögiviljadest elektrijaama ehitamise töötoad niivõrd popid, et vabu kohti neis tänaseks enam ei ole.

Kuid vabu kohti on veel Arduino UNO elektroonikatöötoas ja minna saab ka mäsinnägemise demole.