Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Taskus seekordses episoodis sukeldume tehnoloogia maailma koos Tanel Sarriga, kes on TalTechi vilistlane ja Tele2 tehnoloogiadirektor. Uurime telekommunikatsiooni valdkonna tulevikku. Kui Apple paneb ise oma telefoni sisse SIM-kaardi, siis kuidas nende globaalse kliendibaasiga konkureerida? Miks ei tohiks kunagi avalikku wifi-võrku kasutada? 

Tanel Sarri

Alustame Taneli teekonnast TalTechis, mis sai alguse 2006. aastal ja viis ta teise kursuse telekommunikatsiooni eriala tudengina Tele2 praktikale. Kuidas arenes tema karjäär tugijaamade insenerist edasi 25-aastaselt raadiovõrgu osakonna juhtimiseni ning tänase tehnoloogiadirektori rollini?  
 
Arutame tööalaste väljakutsete muutumist aja jooksul ja selle üle, kas magistriõpe on ka tänapäeval tööandjate jaoks oluline. „Tele2 tipud on kõik magistrikraadiga. Usun elukestvasse õppesse: hea haridus on vundament heale karjäärile ja kindlasti soovitan juba bakalaureust tehes arvestada sellega, et magister on selle loomulik jätk,“ räägib ta.  
Tele2 tehnoloogiadirektor räägib ka sellest, mis on uue magistriõppekava võrgutehnoloogiad ja -teenused väärtuspakkumine tööandjatele. Tanel jagab oma magistritööle tuginedes ka mõtteid selle kohta, mis teda praegu enim köidab – millist väärtust mobiilioperaatorid inimestele loovad ja kuidas 5G tehnoloogia mõjutab telekom ettevõtete ärimudeleid.  

Peatume telekommunikatsiooni sektori hetkeseisul ja tulevikul ning arutleme, kuidas küberturvalisus mängib telekomis olulist rolli.  

Lisaks räägime Taneli hobidest ning uurime, mis on hea juhi edu võti. Kuidas leida ajaplaneerimisel töö- ja eraelu tasakaal ning teha pere kõrvalt kahe aastaga magistrikraad? 

Avasta, kuidas tehnoloogia kujundab meie tulevikku ja milliseid võimalusi see pakub nii töötajatele kui ka ettevõtetele!  

Kuula saadet Spotifys ja Soundcloudis! 

Laeb infot...