Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli stipendiumi eesmärk on motiveerida ning toetada väga heade loodus- ja reaalainete õpitulemustega gümnaasiumiõpilasi, kellel on sügavam huvi IT, inseneeria või loodusteaduste vastu. TalTechi ja Mustamäe Riigigümnaasiumi esindajatest koosnev stipendiumikomisjon valis välja kolm suurepäraste loodus- ja reaalainete õpitulemustega MURG-i õpilast, kes hakkavad alates jaanuarist kuni juuninini 2024 saama ülikoolilt stipendiumi summas 200 eurot kuus. Stipendiumid andsid üle rektor Tiit Land ja direktor Raino Liblik. Tänavused stipendaadid on Lisa Sirgi, Andrus Lepikult ja Mikk Rungi.  

Mustamäe Riigigümnaasiumi stipendiaadid koos rektori, õppeprorektori ja direktoriga
Mustamäe Riigigümnaasiumi stipendiaadid Andrus Lepikult, Lisa Sirgi ja Mikk Rungi koos rektori, õppeprorektori ja direktoriga

Kokku laekus üheksa kvalifitseeruvat avaldust silmapaistvate tulemustega noortelt. Tänavu avatud koolis on praegu vaid 10. klasside õpilased. Tulevikus makstakse 11. ja 12. klassi õpilastele  stipendiumi terve õppeaasta jooksul septembrist juunini.  

“Tehnikaülikoolil on ambitsioon suurendada vastuvõttu inseneeria valdkonnas. Loodetavasti jätkab enamik MURG-i umbes 360st õpilasest tulevikus õpinguid Tallinna Tehnikaülikoolis. Tehnikaülikooli unistus on laiendada stipendiumite maksmist ka teistele fookuskoolidele, kuna tunnetame, et talente tahavad paljud ning nende eest tuleb võistelda,” kommenteerib stipendiumikomisjoni esimees, TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll.  

Mustamäe Riigigümnaasiumi direktor Raino Liblik lisab, et TalTech on MURG-i hea koostööpartner ja naaber, kellega koos töötatakse selle nimel, et Eestis oleks võimekat järelkasvu. Stipendium aitab motiveeritud õpilastel keskenduda enda arendamisele ning inspireerida seeläbi ka teisi õpilasi reaalainetes oma teadmisi täiendama.  

Laeb infot...