Selgunud on tänavusügisesed TalTech Virumaa kolledžis õppivad tudengid, kes saavad erinevatelt ettevõtetelt täiendavat stipendiumi. TalTechi Arengufond annab stipendiumeid välja kaks korda aastas ning stipendiaatide hulgas on alati olnud ka Virumaa kolledži aktiivseid ja õpihimulisi tudengeid.

TalTechi Arengufondi stipendiaadid Virumaa kolledžist: Irina Shkvarova ja Eduard Setškov

Kui tänavu kevadel said stipendiumi 6 kolledži tudengit, siis sügisel on stipendiaate 11. Sügiseste ühekordsete stipendiumite suurused jäävad vahemikku 1500-2000 eurot aastas ning nende kogusumma on 18 700 eurot.

Lisaks TalTehch Virumaa kolledži pikaajalistele ettevõtjatest koostööpartneritele Eesti Energia AS-ile ning Eastman Specialites OÜ-le on nüüd Virumaa kolledži üliõpilased saanud ka Tallinna linna infotehnoloogia stipendiumi ja IPA (Interconnect Product Assembly AS) stipendiumi.

TalTech Virumaa kolledži direktor Mare Roosilehe sõnul näitab ettevõtjate suurenenud huvi toetada kolledži tudengeid jätkuvalt suurt nõudlust heade spetsialistide järele.

„Virumaa kolledžis antav haridus on ja jääb veel aastakümneteks tööturul nõutuks. Alates 2024 sügisest lisanduvad uued erialad, mida on juba pikka aega oodatud - Jätkusuutlik tööstus ning Jätkusuutlik ettevõtlus ja ringmajandus. Erialade vastavuse tööandjate ootustele tagab pidev ja tihe koostöö tööstuspartneritega,“ märkis Roosileht.

Virumaa kolledži stipendiaadid:

• Eastman Specialties OÜ rakenduskõrgharidusõppe stipendium - Jevgeni Petrov, Simon-Georg Saaremägi
  • Eesti Energia AS inseneriõppe stipendium - Allan Kivilo, Eduard Setškov, Irina Shkvarova, Jevgeni Pistrailov, Sergei Lukjanov, Stefan Bostan, Vyacheslav Ermolaev
  • IPA stipendium - Vladislav Brusnitsin
  • Tallinna linna infotehnoloogia stipendium - Vitali Savinski

Kõigi stipendiumi saajate ja statuudiga saab lähemalt tutvuda: https://taltech.ee/arengufond/stipendiumid/2023-sugis.

TalTeh Virumaa kolledži üliõpilased on ettevõtetelt ja organisatsioonidelt saanud stipendiumeid alates 2005. aastast, kokku 14-lt erinevalt ettevõttelt ja 3-lt omavalitsuselt.