Tallinna Tehnikaülikooli administratsioonidirektor Joosep Kaasik asub 1. aprillist tööle Põhja prefektina. Tema viimane tööpäev Tehnikaülikoolis on 31. märtsil.

Joosep Kaasiku sõnul on Tallinna ja Harjumaa õiguskorra tagamine on suur vastutus ja väljakutse. „Viimased neli aastat ülikoolis töötamist on mulle andnud palju võimalusi ennast arendada ja proovile panna hoopis teistsuguses keskkonnas. Olen ennast täiendanud digimuutuste valdkonnas IT tippkompetentsi keskel ja ülikoolis neid muutusi ise läbi viia saanud. Väga tarkade akadeemiliste kolleegide kõrval toimetades on külge jäänud üksjagu muudki tarkust. Usun, et minu kontakt ülikooliga säilib ning ees ootab erinevaid koostöövorme ka tulevikus. Seda mõlemas suunas,“ ütles Kaasik.

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land tänas Joosep Kaasikut pühendunud panuse eest ülikooli arendamisesse. „Joosep on suurepärane näide kaasaegsest juhist, kes peab oluliseks arengut. Tema eestvedamisel on teoks saanud mitmed ülikoolile olulised arendused, sh TalTechDigitali algatuse raames digitaalmaailma üle viidud ülikooli tegevused. Samuti ülikooli kriisijuhtimise põhimõtete kokkuleppimine, mis praeguses olukorras eriti vajalik,“ sõnas Tiit Land. „Mul on hea meel, et kahekordse Tehnikaülikooli vilistlasena ja pühendunud tippjuhina suunab Joosep Kaasik oma teadmised ja oskused Eesti jaoks nii olulise organisatsiooni – Politsei- ja Piirivalveameti arengusse, et meie kõigi turvalisust tugevdada,“ lisas Land.

Joosep Kaasik on Tallinna Tehnikaülikooli administratiivset poolt juhtinud 2017. aasta märtsist. Enne seda töötas ta pikalt just Politsei- ja Piirivalveametis, millest viimased aastad peadirektori asetäitjana arenduse alal. Ta on muuhulgas tegutsenud rahvusvahelises politseitöös ja osalenud missioonil Bosnias ja Hertsegoviinas.

Administratsioonidirektori lahkumisega seotud muudatused ülikooli töökorralduses selguvad lähiajal.