25. veebruaril on Tallinna Tehnikaülikoolis avatud uste päev, kus abiturientidele tutvustatakse ülikooli bakalaureuse- ja rakendusprogramme, maakonnakeskustest toovad huvilisi tehnikaülikooli ka tasuta bussid. Avatud uste päeval osalemine on tasuta.

TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll kutsus noori avatud uste päevale: „Just avatud uste päeval võib alguse saada karjäär, mis viib Eesti keskmisest oluliselt suurema palganumbrini – tehnikaülikooli vilistlaste palgatase on olnud juba aastaid teiste õppeasutuste lõpetajatest kõrgem. Tehnikaülikooli õppeprogrammide lõpetajad on tööturul väga hinnatud ja vajatud ning sageli on need tööandjad ülikoolist lähema 15 kilomeetri kaugusel.“

Voll lisas, et kindlasti on mõistlik alustada oma ülikooliõpinguid siin, regiooni parimas tehnikaülikoolis kodule lähedases Mustamäel, kust on võrsunud mitmed Forbesi majandusajakirja pingerea ettevõtlikest noortest.

Tehnikaülikooli saab sisse astuda ka avatud uste päeval. Tänaseks on sisseastumisavalduse tehnikaülikooli esitanud juba ligi pooltuhat TalTechi tudengikandidaati.

Picture taken of TalTech's open doors.

Noortel tasub hoida silm peal TalTechi avatud uste veebil, sest juba 18. veebruarist saab registreeruda töötubadesse, loengutele, laborikülastustele – tavaliselt saavad just need popid tegevused kiiresti täis. Kõik külalised aga mahuvad ära eriala- ja tudengimessile, kus saab teada, mida TalTechis õppida saab ja millistes tudengite ettevõtmistes õpingute ajal kaasa lüüa.

Ka sel aastal toovad piisava arvu huviliste korral tasuta bussid Tallinnasse ning kodupaika tagasi sellistest linnadest nagu Tartu, Kuressaare ja Pärnu. Bussidele registreerumine lõppeb 14. veebruaril.

Avatud uste päev on parim viis ülikooliga tutvuda ning küsida tudengitelt, mida tähendab tehnikaülikoolis õppimine.

Üliõpilaskonna esimees Gerlin Gil kinnitas, et TalTech on suurepärane ülikool, kus ambitsioonikal, kohusetundlikul ja võimekal noorel on kerge tiibadesse tuul alla saada. Ta lisas: „Erialased teadmised saab omandada koos väga erinevate inimestega ja kui oled vähegi sotsialiseeruv, leiad endale sõbrad terveks eluks. Meil on vahva ülikoolilinnak, kus on olemas pea kõik eluks vajalik ning kus kogu aeg toimub midagi harivat ja vahvat. Olgu selleks siis kõrgharidusrahastuse arutelu, üheskoos robotite ehitamine või saunamaraton. Olen ise olnud aastaid TalTechis lisaks õppetööle aktiivne ka tudengielus ja tean, et meie ülikoolist sirguvad edukad ja tööturul nõutud noored, kes tulevad ka elu kõige keerulisematest olukordadest võitjana välja."

Eesti noored hindavad tehnikaülikooli kõrgelt – aasta tagasi tehtud Eesti ülikoolide maineuuringu järgi on just TalTechi maine märkimisväärselt kasvanud eelkõige Eesti noorte seas, seda nii ratsionaalsetes kui ka emotsionaalsetes hinnangutesTehnikaülikooli tugevusteks on noorte hinnangul tugevad digitaalsed ja uued tehnoloogiad, hariduse praktilisus, ettevõtlik vaim, rahvusvahelisus, keskkonnasõbralikkus, ühtne ja eristuv kuvand. Samuti hinnati kõrgelt tudengisõbralikkust ja ettevõtluskoostööd.

Magistriõppe infopäevale ootab Tallinna Tehnikaülikool oma tudengikandidaate juba kevadel.