Tallinna Tehnikaülikooli I ja II astmesse on tänaseks esitatud 2033 kvalifitseeruvat sisseastumisavaldust, mis on võrreldes eelmise aasta sama ajaga enam kui 600 võrra rohkem.

TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll sõnas, et eelmisel õppeaastal käivitatud aastaringne vastuvõtt on end taas tõestanud. „Mullu tuli aastaringse vastuvõtu kaudu TalTechi õppima üle kolmandiku kõikidest uutest tudengitest. Tänaseks on oma jaa-sõna tehnikaülikoolile öelnud 157 inimest ajal, mil paljude teiste Eesti ülikoolide vastuvõtt pole veel alanud,“ rõõmustas ta.

Voll rääkis, et märkimisväärne avalduste arvu kasv juba juuni alguseks annab ülikoolile veelgi suurema kindluse, et ollakse õigel teel.

Näiteks on oma õppimise TalTechis kinnitanud koolipsühholoog Rainer Mere, kes soovib oma magistrikraadi täiendada tervishoiutehnoloogiate erialal. „Tahan juurde õppida, kuidas kasutada inimese vaimse tervise edendamisel tehnoloogilisi vahendeid. Varakult esitatud avaldus ja õppekoha saamine andis mulle kindlustunde, aga lisaks on see aidanud mul end eelhäälestada ning motiveerinud juba enne õpingute algust valdkonnaga tutvuma. Olen viinud end kurssi olulisemate erialaväljaannete, teadusuuringute ja -saavutustega,“ kinnitab Mere.

Populaarseimad õppeprogrammid pole eelmise aastaga võrreldes oluliselt muutunud. I astmesse on enim avaldusi esitatud IT süsteemide arenduse (345 avaldust), ärinduse (155 avaldust) ning ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise (101) kavadele.

Võrreldes eelmise aastaga on märkimisväärse hüppe teinud rakendusfüüsika, teedeehituse ja geodeesia ning rakendusliku majandusteaduse õppeprogrammide populaarsus.

II astme programmidest paistavad suurte avalduste arvuga silma juhtimine ja turundus (98 avaldust), ärirahandus ja majandusarvestus (83 avaldust) ning hooned ja rajatised (39 avaldust).

Tallinna Tehnikaülikooli saab avaldusi esitada 32-le esimese astme (bakalaureuse, rakenduslikule ja integreeritud) õppeprogrammile ja 39-le magistrikavale. Avaldusi saab esitada 7. juuli kella 12:00-ni.

teejuht.taltech.ee