Majandusteaduskonna ärikorralduse instituut kutsub 5. detsembril kell 14.30 -18.00 tudengite äriideid tutvustavale üritusele, kus erinevate erialade ettevõtlusaine sel semestril läbinud üliõpilased esitlevad oma projekte.

Ideas for business poster

Üliõpilased on septembrist alates oma äriideede kallal kõvasti tööd teinud, neid igakülgselt analüüsinud ja planeerinud elluviimist. Sündmusel tuleb esitlusele 10 ideed selliselt, et oleksid esindatud erinevate erialade üliõpilased. Tudengitest on moodustatud tiimid, kes esitlevad oma ideid žürii ja kaastudengite ees.

Majandusteaduskonna ettevõtluse ja rahvusvahelise äri valdkonna lektor Marianne Kallaste, kes on üks ürituse eestvedajatest, ütles, et õppeaines ei ole olnud eesmärk prototüübi loomine, kuid planeerimise järgus on ärimudelid ja äriplaanid läbimõeldud ning ideed mitmekülgsed.

„Edaspidi on lootus, et mõnigi idee saab ka ellu viidud või leiab üliõpilane peale ülikooli lõpetamist mõne muu põneva idee, mida õpitud protsessi järgi analüüsida. Peamine eesmärk on tudengitel hetkel ülikooli lõpetamine, seega ettevõtlusega alustamine ja sellele pühendumine jääb paljudel ootele kuni ülikooli lõpudiplom käes.“ lisas Kallaste.

Ärikorralduse instituudi vanemlektori ja õppetöö juhi Sirje Ustavi sõnul on ettevõtlusõppe finaalüritus saanud juba traditsiooniks, kuhu kogunevad ettevõtlusaine läbinud tudengid paljudelt erinevatelt erialadelt. Igat kursust esindab üritusel üks-kaks meeskonda, et saada oma projektile tagasisidet tuntud ettevõtjatelt-mentoritelt ja investoritelt. Lõpuüritust täiendab humoorikas ettevõtlusteater, mis seekord keskendub äriidee rahastamisele. Sündmusele on oodatud kõik tudengid, õppejõud, vilistlased ja partnerid, et koos tunnustada parimate tulemusteni jõudnud ettevõtlikke meeskondi.

Äriideid hindab viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Kevin Murcko, CoinMetro asutaja, Igniumi ja Euroopa Krüptoassotsiatsiooni kaasasutaja; Aleksander Gansen, WOF Labs’i kaasasutaja; Kristian Sägi, Dynatrace Tallinna labori juht; Reet Kaurit, TalentHubi kaasasutaja ja värbamispartner; Ivo Remmelg, NestCapi asutajapartner, EstBANi emeriitpresident.

Kogu programmi ja tutvustamisele tulevate äriideedega saab tutvuda siin.

Osalemine on tasuta, palume oma osavõtt registreerida.

Ürituse ajal saab igaüks hääletada oma lemmikute poolt, link asub siin.

Üritus toimub TalTechi peahoones inglise keeles.