Laupäeval toimub MEKTORY’s Ideedesprint, et leida uusi ideid Tallinnasse loodava ringmajanduskeskuse tegevusteks. Seda korraldavad Tallinna Loomeinkubaator ja Tallinna Tehnikaülikool (TalTech), mille inimesed ka kohapeal kaasa mõtlevad.

Tallinna Loomeinkubaatori rajatava keskuse üks põhifookustest on, kuidas ringmajandav teadmine integreerida ettevõtlusesse ja ärimudelitesse. Ideedesprindist sündinud mõtteid kasutatakse teemade, meetodite, Eesti ja rahvusvaheliste edulugude ning uuenduste tutvustamisel.

„Näeme juba ka Eestis mitmeid edulugusid ja kindlasti ongi oluline, et neid aina enam juurde tuleks. Üks oluline aspekt selle juures on just teaduslik lähenemine ja seetõttu on meil hea meel teha koostööd TalTechi’ga ning tuua kokku ettevõtjad üliõpilastega, et leida lennukaid ideid, kuidas ettevõtjaid sellel teekonnal toetada,“ sõnas Tallinna Loomeinkubaatori juhataja Anu Lõhmus.

Selleks annavad laupäeval võimaluse erinevad ekspositsioonid, workshopid, seminarid, koolitused, teemasündmused, tooteesitlused, kiirendid, programmid, näitused, konverentsid jm.

Ideedesprint toob kokku üliõpilased, ettevõtjad, ringmajanduse valdkonna eksperdid avalikust ja erasektorist ning oodatud on ka kõik huvilised, kellel on soov anda oma panus ringmajanduse ja jätkusuutlikkuse suunas liikumisele.

Ideedesprindil on päeva jooksul meeskondadele nõu ja jõuga abiks Keskkonnaministeeriumi nõunik Krista Kupits, Rohetiigrist Külliki Kesa, TalTech’i lektorid Ulrika Hurt, Tiia Plamus, Simo Ilomets, Eliis Salm ning Loomeinkubaatorist Anu Lõhmus, Kristel Mõistus ja Helen Arme.

Ideedesprindi partneriteks on Tallinna Ettevõtluskeskus ja MELT Innovatsioonifoorum, Latitude59 ning Impact Day. Parimad mõtted saavad ka auhinnatud.