Tallinna Tehnikaülikool

Eesti esimene isejuhtiv sõiduk areneb täiskiirusel edasi ja on saamas uue kujunduse ning sisu. TalTechi iseAuto v2.0 on peagi äkilisema ning pilkupüüdvama ja meeldejäävama välimusega ning oluliselt on uuenemas nii tarkvara kui ka riistvara.

TalTechi iseAuto v2.0

Uue kujundusega saab tutvuda siin.

TalTechi iseAuto v2.0 saab olema ka funktsionaalsema disainiga. Oluliselt on muutumas nii tulede, uste kui ka muude väliste elementide kuju ja funktsionaalsus, mis vastab paremini targa linna kontseptsioonist tulenevate nõuetele isejuhtivatele minibussidele.  

TalTechi professor Raivo Sell rõhutas: “Oleme teinud ära suure töö tarkvaraarenduses, kus on rakendamisel keerukamad isejuhtimise funktsioonid ja oleme arendamas ka inimene-masin suhtlust. Uus iseauto saab olema intelligentsem, reisija- ja jalakäjiasõbralikum ning pilkupüüdvam. TalTechi iseAuto v2.0 on realiseerumas autonoomsete sõidukite uurimisgrupi paljude doktorantide teadus- ja inseneride arendustöö tulemusel.” 

Sell lisas, et uus iseAuto on osa tehnikaülikooli Targa linna arendustest tuleviku mobiilsuse projektis ja üks rohepöörde ere näide.

Laeb infot...