Tallinna Tehnikaülikool

Tehnikaülikooli tudengid osalesid edukalt ainulaadsel küberstrateegia võistlusel Cyber 9/12, kus üliõpilased otsivad lahendust fiktiivsele küberintsidendile.

11–12. mail 2021 Genfis toimunud seitsmendal Cyber 9/12 võistlusel otsis TalTechi ja Ungari avaliku teenistuse ülikooli (NUPS) ühismeeskond (Tal-NUPS) lahendust Euroopas tekkinud järk-järgult süvenevale fiktiivsele küberkriisile, pakkudes õiguslikult ja küberkaitse seisukohast pädevaid seisukohti küberruumi-, poliitika- ja diplomaatiaekspertidest koosnevale žüriile. Pärast võistluse kõigi kolme etapi läbimist kahe raske päeva jooksul, mil Tal-NUPS võttis mõõtu maailma tippülikoolide meeskondadega, saavutas tiim teise koha (lõpptulemused siin).

TalTechi õiguse instituudi direktori Tanel Kerikmäe sõnul on Tal-NUPSi silmapaistev sooritus inspireeriv ning annab tunnistust nii tudengite kui ka juhendajate andekusest, töökusest ja meelekindlusest. Kerikmäe lisas: „Samuti näitab see selgelt, et rahvusvaheline koostöö heade partneritega viib sihile, mistõttu on ettevalmistused järgmiseks hooajaks juba alanud.“

“Eesti on küberrünnakute vastu üks paremini valmistunud riike, kuid kahtlemata vajame IT kõrval ka õiguslikke riske ja võimalusi adekvaatselt hinnata suutvaid eksperte. Tehnikaülikooli õiguse instituudis on võimekus valdkonna arendamiseks tipptasemel koos ülikooli teiste instituutidega ja rahvusvaheliste partneritega. Olen tänulik meie tudengite kõrval projekti „Küberteadlikud tudengid riigisektori jaoks“ juhile dr. Agnes Kasperile ja meie doktorant Aleksi Kajanderile, kelle toel Cyber 9/12 võistlustel edu saavutasime,” sõnas professor Tanel Kerikmäe.

Tal-NUPSi meeskonna neli liiget olid pärit TalTechi ja Ungari avaliku teenistuse ülikooli (NUPS) eri instituutidest. Mõlemad ülikoolid on rahvusvahelistel üliõpilasvõistlustel osalenud juba pikka aega, ent see oli esimene kord teha nii mitut valdkonda hõlmavat koostööd, mida toetas õiguse instituudi ERASMUS+ projekt „Küberteadlikud tudengid riigisektori jaoks“ (CASPA).

TalTech-NUPSi meeskonna liikmed ja juhendaja:

Aleksi Kajander (TalTechi tudengite juhendaja, TalTechi õiguse instituudi nooremteadur),

Kadri Bussov (TalTechi õiguse õppekava magistrant),

Ekaterina Zhucko (TalTechi küberkaitse õppekava magistrant),

Ágoston Szőke (NUPSi küberkaitse õppekava magistrant),

Mátyás Ináncsi (NUPSi militaarteaduste õppekava doktorant),

Aleksi Kajander (TalTechi tudengite juhendaja, TalTechi õiguse instituudi nooremteadur),

Dr Péter Bányász (NUPSi tudengite juhendaja, NUPSi dotsent).

Osalemist toetas CASPA projekt: Erasmus+ 2020-1-EE01-KA203-077958

Erasmus+

Laeb infot...