TalTechi küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskus tähistab sellel nädalal viiendat sünnipäeva. Keskuse juhi Rain Ottise sõnul uurib multidistsiplinaarne teadlaskond täna küberturvalisust laiapindselt, alates krüptograafiast kuni monitooringusüsteemideni, küberturbe juriidilistest aspektidest kuni küberkriminalistikani.

„See lähenemine võimaldab meil teha kõrgetasemelist koostööd nii riigisektori kui ka eraettevõtetega nagu Cybernetica, CybExer, GuardTime ja RangeForce,“ märkis Ottis.

Ta rääkis, et lisaks küberturvalisuse alasele teadustööle on keskuse vedada mitmed olulised ettevõtmised, mis toovad uusi inimesi eriala juurde, sh rahvusvaheline küberkaitse magistriprogramm, küberturvalisuse suvekool ja Kübernaaskli võistlus. „Meie viiendaks sünnipäevaks on lõputööd edukalt kaitsnud esimene keskusega seotud doktorant ja 234 magistranti.“

Valdkond on rahvusvaheline ning keskuse töötajaskond pärit kaheksast erinevast riigist ning täna töötab küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuses kokku 30 teadlast ja spetsialisti.

Lisaks ülikoolile kirjutasid 2014. aasta 12. novembril keskuse asutamislepingule alla Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Kaitseministeerium, Siseministeerium, Justiitsministeerium, Riigi Infosüsteemi Amet, Politsei- ja Piirivalveamet ning Eesti Kohtuekspertiisi Instituut, et keskuse kaudu ühiselt arendada küberturvalisuse valdkonda Eestis.