Tallinna Tehnikaülikool

Maateaduste olümpiaadile 17. aprillil on oodatud noored loodushuvilised ning olümpiaadi parimad saavad konkursiväliselt õppekoha Tallinna Tehnikaülikoolis, sealhulgas geoloogia instituudis. Registreerumine on avatud 15. aprillini.

Kivimid

Rakenduslike ja loominguliste ülesannetega olümpiaad koondab endas nii geoloogia, okeanograafia, meteoroloogia kui keskkonnateaduste alaseid teemasid.

„Olümpiaadi eesmärgiks on mõista Maad ühe tervikliku süsteemina. Kuna olümpiaad korraldatakse esimest korda virtuaalselt, siis tuleb kasutusele võtta ka uudsed lahendused. Lisaks teoreetilisele testile, arvutusülesannetele ja geoloogilistele kaardi mõistatustele võtame kasutusele ka nn andmekaeve (Data Mining) tüüpi ülesanded,“ ütles TalTechi olümpiaadikooli projektijuht Päivo Simson.

Data Mining on ülesanne, kus etteantud aja jooksul saab lahendada etteantud küsimusi kasutades interneti vahendeid ja võimalusi. Osalejale antakse ette link teatud avalikele andmetele, mille alusel ta esitab kirjaliku lahenduse ja/või visualiseerib lahendused esitatud küsimustele. Samas mobiiltelefonide kasutamine ei ole lubatud.

Simson rääkis, et kahjuks pole virtuaalselt võimalik teha praktilisi katseid, samuti füüsiliselt ja vahetult mineraalide ja kivimite määramisi. Küll aga jäävad mineraalide, kivimite ja fossiilide ülesanded olümpiaadi programmi virtuaalses vormis.

Ausa ja kõigile võrdse olümpiaadi tagab Proctorio programm, mis jälgib õpilaste tegevust kogu olümpiaadi vältel.

Olümpiaadile saavad registreeruda kõik 10.–12. klassi õpilased ja seda 15. aprillini. Täpsem info ja registreerumine: www.taltech.ee/maateaduste-olumpiaad

Olümpiaadi parimad saavad osaleda rahvusvahelisel olümpiaadil, mille sel aastal korraldab Venemaa. Olümpiaadi võitja on oodatud koos Tallinna Tehnikaülikooli tudengite ja õppejõududega geoloogilisele ekspeditsioonile Kesk-Euroopas.

Proovi lahendada ka varasemate aastate olümpiaadide küsimusi Postimehe haridusportaalis

Laeb infot...