Sel sügisel said TalTechi majandusanalüüsi magistrikava tudengid olulisi tunnustusi. Nüüdseks majandusanalüüsi vilistlane Artemi Beljakov teenis oma magistritöö eest Eesti Panga teaduspreemia (suuruses 2000 eurot) ning teise kursuse tudeng Margit Rannamets pälvis Rotalia Foundationi stipendiumi (suuruses 3000 eurot).

Margit Rannamets

Artemi Beljakov sai Eesti Panga teaduspreemia magistritöö eest, milles ta analüüsib töötajate haridustaseme vastavust töökohtade vajadustele Eesti tööturul ning hariduse mittevastavuse mõju indiviidi sissetulekutele. Samuti analüüsitakse uurimuses haridustasemete ja töökohtadel kehtivate hariduslike nõuete mittevastavuse tuvastamise meetodeid ja võimalikke tegureid, mis võivad mõjutada üle- või alaharituse seoseid sissetulekuga. Artemi kaitses oma magistritöö sel kevadel TalTechi majandusteaduskonnas ning seda juhendas majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi vanemlektor Simona Ferraro. Teaduspreemia konkursitöid hinnanud komisjon nimetas võidu pälvinud uurimuse tugevustena süsteemset teemakäsitlust ja väga heal tasemel analüüsi. Võidutööga saab lähemalt tutvuda TalTechi digikogus. Urmas Sepa mälestusele pühendatud teaduspreemiat andis Eesti Pank tänavu välja 21. korda ning sel aastal väljastati vaid üks preemia - Artemile.

Margit Rannamets pälvis Rotalia Foundationi stipendiumi suurepäraste õppetulemuste eest esimesel õppeaastal ning veenva motivatsioonikirja eest. Nimelt on Margit omandanud bakalaureusekraadi küll majanduses, aga majandusanalüüsi magistriõppe juurde jõudis ta pärast pikemat pausi. Pärast majandushariduse omandamist töötas Margit pikalt majandusalal, kuid võttis seejärel mõneks ajaks aja maha ning pühendus perele, tegi karjäärialase pöörde ja õppis tervisejuhiks, ka töötas mõned aastad selles valdkonnas, kuni jõudis tagasi numbrite ja analüüsi juurde. Tulevikus soovib Margit oma töös ühendada enda terviseedenduse ja majandusanalüüsi teadmised ning toetada seeläbi Eesti ühiskonna jätkusuutlikku arengut. Rotalia Foundation, asukohaga Seattle (USA), on andnud toetusi Eesti üliõpilastele alates 1988. aastast ning sel aastal anti välja 33 stipendiumi, millest üks jõudis tänu Margitile ka TalTechi.

TalTechi majandusanalüüsi magistriõppe tudengid on läbi aastate olnud erinevatel konkurssidel väga edukad. Alates 2015. aastast on majandusanalüüsi tudengid (Artemi ja Margit kaasa arvatud) pälvinud viis Eesti Panga teaduspreemiat, neli Rotalia Foundationi stipendiumit, kuus Rein Otsasoni Fondi stipendiumit, ühe Statistikaameti preemia ning äramärkimisi üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil. Majandusanalüüsi kava programmijuhi Heili Heina sõnul on see märk nii majandusanalüüsi tudengite nutikusest ja töökusest kui kõrgest õppekvaliteedist majandusanalüüsi kaval ja TalTechis laiemalt.