Tallinna Tehnikaülikool

8. veebruaril toimub esimest korda gümnasistidele mõeldud Tallinna Tehnikaülikooli majandusvõistlus, kus saavad proovile pandud osalejate teadmised majanduse toimimisest ning oskus lahendada erinevaid ülesandeid. Parimatel osalejatel on võimalus saada TalTechis õppekoht vabalt valitud õppekaval.

„Klassikaline riigieksami tulemuste põhjal ülikooli astumine ei pruugi alati näidata kõigi noorte potentsiaali – kusagil võib olla noori geeniuseid, kelle jaoks gümnaasiumisüsteem hästi ei toimi,“ rääkis TalTechi ärinduse programmijuht Tarvo Niine. Majandusvõistlus annab Niine sõnul gümnasistidele võimaluse veel enne eksamiperioodi end proovile panna ja väga heade tulemuste korral ka ülikoolis õppekoht kindlustada.

Ta selgitas, et majandusvõistluse kümnel paremal, kes on saanud vähemalt 60% maksimaalsest punktisummast, on võimalus asuda õppima Tallinna Tehnikaülikooli väljaspool tavapärast vastuvõtukonkurssi. Lisaks on esiviisikule rahalised auhinnad.

TalTechi majandusvõistlus on mõeldud eelkõige abiturientidele, aga osaleda võivad kõik gümnaasiumiastme õpilased. Proovile pannakse osalejate teadmised majanduse toimimisest, näiteks tuleb lahendada ülesandeid investeerimise ja arvestuse teemadel. „Võistluse eesmärk on äratada ka õpilastes sügavamat huvi majanduse vastu ja innustada edasist õppimist,“ selgitas Niine.

Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna 80. aastapäevale pühendatud majandusvõistlus toimub 8. veebruaril kell 12 TalTechi majandusteaduskonnas (Akadeemia tee 3). Võistlust korraldavad TalTechi olümpiaadikool ja majandusteaduskond.

Võistlusele saab registreeruda 3. veebruarini.

Loe lähemalt: www.bit.ly/Majandusvõistlus

Laeb infot...