Tallinna Tehnikaülikool

Laupäeval, 8. veebruaril osales 120 gümnasisti üle Eesti TalTechi majandusvõistlusel. Neist üheksa parimat saavutasid muuhulgas taseme, mis garanteeris õppekoha tehnikaülikoolis vabalt valitud õppekaval.

Žürii esimees, TalTech ärinduse programmijuht Tarvo Niine rääkis, et võistluse raskusaste oli taotluslik ning haakuv majandusteaduskonna kõrge vastuvõtulävendiga. „Kindlasti polnud ülesanded kergemate killast ning väga hea tulemuse saavutamiseks oli vaja näidata nii arusaama majandusest kui praktiliste ülesannete lahendamise oskust,“ selgitas Niine.

Võistluse parimatele, kes said maksimumpunktidest vähemalt 60%, garanteeriti TalTechis koht vabalt valitud õppeprogrammil. „Lävendi ületas üheksa tublit noort, kes ei pea enam muretsema – eeldusel, et nad soovivad õppima tulla TalTechi – riigieksamite tulemuse pärast,“ ütles Niine. Edukaimad osalejad olid Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Viljandi Gümnaasiumist ja Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

Kui esialgu olid korraldajad eeldanud, et üritus on rohkem Tallinna ja ümbruskonna keskne ning sihtinud osalejateks 40-50 noort, siis tegelikkus oli hoopis suurem – võistlusel osales 120 gümnasisti kokku 42 erinevast koolist üle Eesti. Tagasiside põhjal jäid õpilased võistlusega rahule ning soovitaksid järgmisel aastal osalemist ka oma sõpradele.

Tarvo Niine kutsub kõiki abituriente osalema ka 25. veebruaril toimuval avatud uste päeval, et saada parim ülevaade TalTechi õppimisvõimalustest ja õppeprogrammidest.

TalTechi majandusvõistlusel pandi proovile osalejate teadmised majanduse toimimisest, näiteks tuli lahendada ülesandeid investeerimise ja majandusarvestuse teemadel. Võistluse eesmärk oli äratada õpilastes sügavamat huvi majanduse vastu ja innustada edasiõppimist. Võistlus oli pühendatud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna 80. aastapäevale.

Laeb infot...