Tallinna Tehnikaülikool

Stippe saavad need sel sügisel alustavad bakalaureuseõppe tudengid, kes on gümnaasiumi ajal rahvusvahelistel aineolümpiaadidel medaleid võitnud. Kuldmedali võitjad saavad 500 eurot stippi, hõbemedalistid 400 ning pronksi saanud 300 eurot kuus.

TalTechi on oodatud andekad ja töökad uued tudengid

Õppeprorektor Hendrik Voll loodab, et need stipendiumid toovad juba sel sügisel mitmed olümpiaadide medalistid tehnikaülikooli õppima. Voll lisas: „Tehnikaülikooli vastuvõtu lävendid on väga kõrged ning kõik meil õppivad üliõpilased väärivad tunnustust ainuüksi selle eest, et nad on need lävendid ületanud. Ülikooli soov on järjest rohkem oma tudengeid tunnustada ja toetada.“

Täna pakub TalTech eriala- ning tulemusstipendiumeid. Läbi Arengufondi on ülikooli koostööpartnerid andnud kokku ligi 2,3 miljoni euro väärtuses stippe, ainuüksi sel sügisel toetasid nad parimad õppureid kokku 90 000 euroga.

Volli sõnul polnud olümpiaadidel edukalt osalenutele ülikoolis veel stipendiume. „Teame et lähiminevikus on nii mõnigi olümpiaadidel väga edukalt esinenud noor selle tõttu valinud ka mõne teise ülikooli.“

Rahvusvahelistele olümpiaadidele ülesandeid koostanud TalTechi füüsikaprofessor Jaan Kalda teab, et neilt võistlustelt medali toomine nõuab ühest küljest loomingulisust ja paindlikkust mõtlemises ning teisest küljest süstemaatilist tööd ning järjekindlust. „Rahvusvaheliste olümpiaadide medalistide stipendiumid on kooliõpilastele signaaliks, et neid omadusi väärtustatakse TalTechis väga kõrgelt ning on motivatsiooniks oma tugevate külgede varajaseks sihipäraseks arendamiseks,“ kinnitab Kalda, kes on olnud ka olümpiaadidel osalejate treener.

Arvesse lähevad medalikohad sellistel võistlustel nagu:

  • Rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad, IMO
  • Rahvusvaheline füüsikaolümpiaad, IPhO
  • Euroopa füüsikaolümpiaad, EuPhO
  • Rahvusvaheline informaatikaolümpiaad, IOI
  • Rahvusvaheline astronoomia ja astrofüüsika olümpiaad, IOAA
  • Rahvusvaheline keemiaolümpiaad, IChO
  • Rahvusvaheline maateaduste olümpiaad, IESO
  • Rahvusvaheline geograafiaolümpiaad, IGO
  • Rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad, IBO

Esimesel semestril saavad kõik medalistid stippe, alates teisest semestrist peab tudengi kaalutud keskmine hinne olema 4.0 ning ta peab õppima täiskoormusega.

Stipendiumi taotlemise lõpptähtaeg on 6. juulil kell 12, samal ajal lõpeb ka sisseastumisdokumentide vastuvõtt.

Stipendiumi lisainfo SIIT.

Laeb infot...