Rootsi Kuninglik Teaduste Akadeemia valis Helsingi Ülikooli biotehnoloogia professori ja Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu liikme Mart Saarma oma välisliikmeks. „Tegemist on väga kõrge tunnustusega,“ hindab rektor Tiit Land.

Mart Saarma

Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu liige on Saarma aastast 2015. Oma hiljutises videopöördumises ülikooli liikmete poole nentis ta, et kuigi Tallinna Tehnikaülikool pole maailma edetabelites esimese saja või kahesaja seas, siis Ida-Euroopa tehnikaülikoolidega võrreldes ollakse päris tipus. „Teiseks on siin viimase kümne aasta jooksul oluliselt ja pidevalt paranenud teadustöö kvaliteet,“ lausus Saarma.

Mart Saarma sündis 29. juunil 1949. Ta lõpetas Tartu Ülikooli biokeemikuna, aastast 1987 on ta bioloogiadoktor, 1990. Eesti Teaduste Akadeemia liige. Peaaegu veerand sajandi jooksul on Mart Saarma töö olnud seotud ka Tallinna Tehnikaülikooliga.