Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikool ja selle aasta sügisel avatav Mustamäe riigigümnaasium sõlmisid täna koostöölepingu.

TalTechi õppejõud hakkavad riigigümnaasiumi õpilastele andma valikaineid ja tutvustavad inseneri-, tehnika-, loodus- ja majandusteadmisi.

TalTech pakub Mustamäe riigigümnaasiumi G1 õpilastele esimesel õppeaastal valikaineid viies moodulis kokku kuni 15 kursuse ulatuses. Esimesteks valikmooduliteks on ehitus ja energeetika, arhitektuur, toidutehnoloogia ja keemia, IT ja robootika ning tänane ja homne ärikeskkond.

TalTechi rektor Tiit Land näeb koostöös Mustamäe riigigümnaasiumiga suurt potentsiaali kogu ülikoolipere jaoks. "Meie eesmärk on kasvatada koos kogukonnaga tulevasi tippinsenere, IT-spetsialiste ja majandusvaldkonna professionaale. Oluline on ka tippteaduse arendamine nendes valdkondades ja varasem erialavalik aitab hilisemale edule kaasa," sõnas rektor.

Mustamäe riigigümnaasiumi direktor Raino Libliku sõnul on tegemist uudse ja mitmetahulise koostööga, mis loob hea ühenduse ülikooli- ning gümnaasiumihariduse vahel. Direktor loodab, et sarnaselt TalTechiga areneb ka suuremahulisem koostöö teiste Tallinnas asuvate kõrgkoolidega. Sügisel alustavad valikmoodulitega Mustamäe riigigümnaasiumis ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Sisekaitseakadeemia. Nädal aega tagasi toimus TalTechi aulas esimene uut kooli tutvustav infotund, kus osales üle 500 lapsevanema ja tulevase õpilase, mis näitab, et ootused ja huvi riigigümnaasiumis õppimise vastu on suur.

Lisaks pakub TalTech õpilastele ka soodsaid sportimisvõimalusi ja tehnoloogiakooli kursusi Mektory majas. TalTechi rahvatantsuansambel Kuljus on pakkunud välja ka oma valikmooduli, kus tutvustatakse folkloori, rahvakombeid ja rahvakultuuri.

Mustamäe riigigümnaasium valmib TalTechi ülikoolilinnaku kõrval 2023. aasta septembriks.
TalTechi ja Mustamäe riigigümnaasiumi vahelise koostöölepingu allkirjastamine toimus 26. jaanuaril 2023 kell 16.00 TalTechi nõukogu saalis.

Lisainfo:
Hanno Tomberg
avatud ülikooli juhataja
tel 5031345

Laeb infot...