Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli podcast’i seekordses saates rääkis endine Wise insener ning ettevõtte Producement üks asutajatest Erko Risthein oma tudengiajast Tehnikaülikoolis, reaalainete olulisusest ning läbi enda idufirma võimalikult suure väärtuse loomisest.

Erko Risthein vasakul

Fotol asub Erko vasakul

Esmalt Riias Stockholm School of Economics’is finantsi ja majandust ning hiljem TalTechis informaatikat õppinud Erko Risthein on lapsest saati tundnud huvi nii majandusteaduste kui programmeerimise vastu. Programmeerimisega alustas ta juba 12-aastaselt, õppides muu hulgas tundma PHP ja Java programmeerimiskeeli ning ehitas veebilehti.

Suure huvi kõrvalt programmeerimise vastu kuulis Risthein inimesi üha rohkem rääkimas aktsiaturgudest, investeerimisest, makromajandusest ja inflatsioonist. Algsele arusaamatusele järgnes kiiresti tõdemus, et elus hästi läbilöömiseks ning maailma mõistmiseks peab ka need teemad endale selgeks tegema. Riiast naastes asus Risthein tööle programmeerijana ning töö kõrvalt omandas TalTechis bakalaureusekraadi ka informaatikas. Oma ülikooliõpinguid TalTechis meenutab Risthein hea sõnaga, rõhutades nii loengutest ja seminaridest omandatud teadmiste olulisust kui ka sellega kaasnevat seltsi elu ja kasulike suhete loomist.

Sümbioos finantsist ja IT-st

Nii oma tänasest ettevõtmisest ettevõttes Producement, mis aitab idufirmasid käima lükata (nn sweat-equity mudelil), kui ka varasemast tööst Wise’s (endine Transferwise) rääkides ei saa Risthein üle ega ümber multidistsiplinaarsuse olulisusest. „Sa pead esiteks oskama väga hästi IT-d ja programmeerimist. Programmeerimine on lihtsalt tööriist. Programmeerida on ka lahe, aga see on peamiselt vahend muu asja saavutamiseks. Nii nagu ehitajal on haamer maja ehitamiseks, ehitavad programmeerijad tooteid,” ütleb ta ja lisab, et nii praegustes tegemistes kui ka Wise’s töötades on tema finantsteaduste ja IT taust osutunud asendamatuks.

Kuula lähemalt Delfi Taskust TalTechi vilistlase Erko mõtetest, õpingutest ja edust idufirmade käivitamisel järgnevast saatest.

TalTech Podcast

Kuidas jõuda IT-d ja finantsteadusi kombineerides suurte tegudeni?

Laeb infot...