Põhja-Eesti Regionaalhaigla tänavuse Grand Man tiitli ehk elutööpreemia sai  20. aprillil kardioloog ja Tallinna Tehnikaülikooli professor Margus Viigimaa.

Viigimaa

„Mis mind professor Viigimaa juures enim paelub on see, et ta räägib inimkeeli. Tihti heidetakse erinevate valdkondade tippjuhtidele ette, et nad räägivad liiga keeruliselt. Professor Viigimaa on aga leidnud just selle õige sõnavara ja õige keele, rääkides lihtsalt ja arusaadavalt nii professorite ja valitsuse liikmete kui patsientide või üldiselt Eesti rahvaga,“ rääkis haigla juhatuse esimees Agris Peedu pressiteates.

“Olen siiralt tänulik ja kummardan teie kõigi ees,” ütles professor Viigimaa kolleege tänades ja lisas: “Oleme koos väga palju saavutanud, aga väga palju on ka veel ees.”

2007. aastal pälvis professor Viigimaa ka Eesti Vabariigi Punase Risti III klassi aumärgi. Ta on nii PERHi kui TalTechiga olnud seotud aastast 2004.

Grand Man või Grand Lady on tiitel, millega antakse auväärsele arstile haigla elutööpreemia tunnustusena pika, viljaka ja tänuväärse töö eest.

Professor Viigimaast saab enam lugeda siit.