Soome Logistikaliit (LOGY) jagas 2022. aasta parimatele auhindu ning tähtsaima tunnustuse, aasta logistikaeksperdi tiitli pälvis Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia professor Ulla Pirita Tapaninen.

Ulla Tapaninen
Professor Ulla Pirita Tapaninen

Auhindade pidulikul üleandmisel rõhutas žürii, et Tapaninen on silmapaistev logistika ja laevanduse eestkõneleja, kes on aktiivselt rõhutanud keskkonnasäästlikule transpordile ja laevandusele ülemineku vajadust ning kritiseerinud transpordi toetusmeetmete mõju ettevõtete konkurentsivõimele. „Ulla on tugev algataja, väitleja ja logistika valdkonna mõjutaja,“ märkis žürii liige Anna Aminoff.

"Fossiilkütustel põhineva transpordisüsteemi domineerimine on lõppemas ning kõigil logistikaettevõtetel peab olema strateegia, kuidas minna üle süsinikuneutraalsele tegevusele," märkis Ulla Tapaninen, kes rõhutab igal võimalusel ka riskijuhtimise ja varustuskindluse olulisust logistikasektoris. Samuti ei tohiks tema hinnangul toetuda ettevõtlus sotsiaalsetele toetussüsteemidele, olgu need siis maksuvabastused või ka näiteks kütuse hinnatoetused. „Erinevad ettevõtlustoetused ei ole jätkusuutlikuks äritegevuseks mitte võimalus, vaid otsene risk.“

Oma karjääri jooksul on Tapaninen töötanud nii avalikus sektoris kui ka akadeemilises ja ärimaailmas. Tema südameasjaks on laevanduse digitaliseerimine ja keskkonnaküsimused. Alates 2021. aasta kevadest on ta Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia mereveonduse professor.

LOGY (soome keeles Suomen Osto- Ja Logistiikkayhdistys) andis 2022. aasta parimate autasud üle iga-aastasel üritusel LOGY Conference, mis seekord toimus 9. veebruaril Helsingis Little Finlandia keskuses.